Angle down Atgal

Airija taps pirmąja ES valstybe, sugrąžinančia karantiną

Airija taps pirmąja Europos Sąjungos valstybe, dėl koronaviruso sugrąžinančia karantiną, vėlų pirmadienį pranešė ministras pirmininkas Michealas Martinas (Mikalas Martinas), paskelbęs sprendimą dėl žmonių judėjimo apribojimo, tačiau perspėjęs, kad mokyklos dirbs ir toliau.

Šešioms savaitėms skelbiami karantino suvaržymai įsigalios trečiadienio vidurnaktį. Per tą laikotarpį bus uždarytos nebūtiniausių prekių parduotuvės, barai, restoranai, tačiau maisto juose bus galima užsisakyti išsinešimui. 

„Visų šalyje prašoma likti namuose“, – sakė M. Martinas, kreipdamasis į šalies gyventojus per televiziją.

Pasak jo, vykti į darbą leidžiama tik būtiniausių tarnybų ir įmonių darbuotojams. Gyventojai galės išeiti pasimankštinti į lauką ne toliau nei penkių kilometrų spinduliu nuo namų.

Vyriausybės pranešime perspėjama, kad už penkių kilometrų distancijos pažeidimą grės baudos, o visuomeninis transportas dirbs tik ketvirtadaliu savo įprastų pajėgumų, aptarnaus tik svarbiausių tarnybų darbuotojus. 

Pasak premjero, mokyklos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos liks atidarytos, „nes mes negalime leisti ir neleisime, kad mūsų vaikų ir jaunų žmonių ateitis taptų dar viena šios ligos auka“.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite