Druskininkietė parodė, kai namų sąlygomis pasigaminti Advento vainiką (vaizdo įrašas)

Alytus
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Paskutinį lapkričio sekmadienį prasideda adventas – prieškalėdinis laukimo ir susikaupimo laikotarpis. Tai laikas pradėti ruoštis didžiausiam metų įvykiui namuose, paskleisti juose artėjančių švenčių kvapą ir uždegti pirmąją advento vainiko žvakę, simbolizuojančią Viltį.

Apskrita forma – lyg niekada nesibaigianti saulės kelionė

Advento vainikas, žymintis keturis advento sekmadienius, jau prigijusi ir mėgstama tradicija. Vainikas daromas iš visada žaliuojančių augalų – mišku kvepiančių eglės ar pušies šakelių, kas reiškia viltį ir nesibaigiantį amžinąjį gyvenimą.

Vainiku gali būti puošiamas stalas, jis gali būti kabinamas ant durų ar sienos. Svarbu, kad jis būtų apvalus. Apskritimas nuo senų laikų yra amžinumo ir vienybės ženklas, reiškiantis ir niekada negęstančią saulę ir jos metinį ciklą. Apskrita vainiko forma lyg žiedas yra ištikimybės ženklas, kartu – karaliavimo bei pergalės simbolis, todėl jis skelbia, kad Kūdikėlis, kurio laukiame, yra karalius, savo šviesa nugalintis tamsą.

Į Advento vainiką įstatomos žvakės taip pat turi savo simboliką. Jos – keturios, reiškiančios keturias Advento savaites, trys violetinės ir viena rožinė. Pirmoji žvakė vadinama Pranašo arba Vilties žvake, antroji – Betliejaus arba visiems skirto Išganymo, trečioji, rožinė, – Piemenų arba Džiaugsmo, Ketvirtoji – Angelų arba Meilės.

Papuošk vainiką pats

Nuo šiandien mūsų Facebook puslapyje duris atveria KALĖDINĖS PUOŠYBOS DIRBTUVĖLĖS. Druskininkietė floristė Dovilė Ciūnienė pamokys, kaip pasigaminti tokią puošmeną patiems, kokias gamtines medžiagas naudoti ir kaip viską skoningai sukomponuoti.

Advento kalendorius

Kita advento tradicija, išpopuliarėjusi 19–20 a. sandūroje, – Advento kalendorius, skirtas skaičiuoti iki Kalėdų likusias dienas. Kiekvienai dienai skirtas atskiras langelis ar dėžutė. Jame paslepiama dovanėlė, užrašoma prasminga mintis, citata iš Biblijos ar geras darbas, kurį gali atlikti savo artimajam ar kt.

„Advento kalendorius mūsų namuose būna kasmet jau labai daug metų! – sako Dovilė. – Net ir vaikams paaugus, patikėkite, kiek džiaugsmo būna. Tikrai verta turėti Advento kalendorių – mažieji rytais vedami smalsumo kelsis iš lovos žymiai lengviau, o jeigu neturite vaikų – nereiškia, kad toks kalendorius nebūtinas. Čia yra daugybė užduočių, kurios padarys švenčių laukimą dar malonesniu ir suaugusiems.“