Brazytė Reda
Angle down Atgal

Abiturientų išleistuvėms – nerašytas aprangos kodas „Jaunystė“!

Kaip ir kasmet, įpusėjus liepai mieste sklando ypatinga nuotaika – džiaugsmas ir jaudulys, nerimas ir pasididžiavimas. Visa tai susiję su artėjančiomis atsisveikinimo akimirkomis, verčiančiomis susimąstyti apie tai, kas lieka už užveriamų durų ir kas laukia už tų, naujai atsiveriančiųjų. Dvylika metų link to eita, pastaruosius ketverius – ypač atsakingai. Tik akimirka, ir jų rankose – brandos atestatai, atveriantys kelius į platų pasaulį.

Pakalbinome didžiausių Marijampolės gimnazijų – Sūduvos ir Rygiškių Jono – abiturientus, žingsniuojančius į paskutinę mokyklinę šventę kultūros centre. Viena už kitą gražesnės šiuolaikiškos, stilingos ir originalios merginos, nuo jų neatsiliekantys pasitempę, klasiką su modernumu suderinę ir savimi pasitikintys vaikinai dalijosi šventės pasiruošimo jauduliu, papasakojo, kaip jiems sekėsi išsirinkti rūbus, šukuoseną, aksesuarus. Vieni pasinaudojo specialistų pagalba, kiti pasikliovė draugių ar draugų nuomonėmis, bet dažniausiai įsiklausė į mamų patarimus ir... galutinį sprendimą vis tiek priėmė patys, nes tai – jaunystės šventė.

Atestatų įteikimo iškilmėms Sūduvos gimnazistas Arijus pats susikūrė laisvą, neįpareigojantį, bet kartu skoningą stilių: prie mėgiamų tamsiai mėlynų džinsų priderinęs tokios pat spalvos kedus, apsirengęs Klaipėdoje nusipirktu šviesiu vasarišku švarku vaikinas atrodė ir jaunatviškai, ir solidžiai.

Išsirinkti ciklomenų spalvos kelnių kostiumą Sūduvos gimnazistei Rasai patarė mama, kuri, pasak dukros, moka derinti drabužius ir kurios nuomone ji visiškai pasitiki. Neryškų makiažą padarė teta. Prie juodų batelių Rasa priderino rankinę, o draugas Naglis visą ansamblį pagyvino tokios pat spalvos rožėmis.

Sūduvos gimnazijos abiturientė Airinga šventei pasipuošė mėgstamiausios švelniai rožinės spalvos suknele. Mergina prisipažino, nors stiliaus klausimu turi savo nuomonę, bet šįkart paklausiusi mamos patarimo. Patikusią „A. P. line“ dizainerių kurtą suknelę Airinga nusipirko iš anksto ir laukė progos, kada galės pasipuošti. Prie jos priderino tokios pat spalvos batelius, pasipuošė tėtės dovanotais auskarais, į plaukus įsisegė sagę, pati pasidarė makiažą.

Keturi kostiumuoti vaikinai iš Sūduvos gimnazijos dėmesį patraukė savitu stiliumi, įrodančiu, kad su prie švarko priderintomis detalėmis galima sukurti daugybę skirtingų derinių. Saulius prisipažino tiesiog intuityviai pasirinkęs melsvus marškinius, o švarko kišenėlę papuošęs nosinaite-fantazija. Lukui pasirišti siaurą kaklaraištį liepusi mama, kuri, be abejo, išmano stiliaus subtilybes ir kaklaraiščio plotį derino prie švarko atlapų. Klaudijus susikūrė tikro stileivos viziją pasipuošęs auskarais, peteliške ir sage-pypke. O šmaikštuolis Lukas pasisakė įsigijęs vyrišką (!) kostiumą, kuris savaime yra gražus ir jokių priedų prie jo nereikia.

Rygiškių Jono gimnazijos abiturientė Leta pasisakė, kad išleistuvių šventės aprangą aptarinėjusi su draugėmis. Išsirinktą raudoną suknelę ji nusipirko Lenkijoje – patikusi spalva. Prie ryškaus rūbo mama priderino makiažą.

Aušra į Rygiškių Jono gimnazijos atestatų įteikimo šventę atėjo pasipuošusi ilga tamsiai mėlyna suknele. „Čia sesers suknelė, kurią jai pagal pačios sugalvotą modelį pernai pasiuvo mano krikšto mama Eugenija. Kadangi sesuo išvažiavusi į Šveicariją, o suknelė kabojo spintoje namuose, ja ir apsirengiau“, – neslepia mergina. Prie puošnios suknelės derėjo gražiai krentančios garbanos ir auskarai, o tinklinės kojinės suteikė savotiško išskirtinumo.

Gabija, Karolina ir Gaudrė, Rygiškių Jono gimnazijos abiturientės, pasisakė tarpusavyje aptarinėjusios, kaip puošis išleistuvių šventei, bet kiekviena rinkosi jai patinkantį aprangos stilių. Visgi noras visų buvo tas pats – jaustis patogiai. Elegantišką klostuotą suknelę Gaudrei iškilmėms paskolino draugė, prie jos tereikėjo priderinti rankinę ir batus. Karolina nutarė, kad ir jai labiau patinka ir tinka gėlėta draugės suknelė, prie kurios aukštakulnių nemėgstanti mergina apsiavė baltais sportbačiais. Gabija įdomaus dizaino pastelinės spalvos suknelę nusipirko firminėje parduotuvėje „Megoje“, prie jos priderino batelius, o visažistė ansamblį pagyvino ryškiu makiažu.

Įspūdinga, aplikacijomis puošta Rygiškių Jono gimnazijos abiturientės Gabrielės suknelė – jos mamos Ilonos kūrinys. Nenorėdama uždengti rūbo grožio mergina ilgus plaukus surišo viršugalvyje. Taip pat nesipuošė ryškiais papuošalais, tik priderino originalią delninukę-žurnalą. „Pagrindinis akcentas – suknelė“, – džiaugėsi mamos darbu dukra.

Keturios draugės iš Rygiškių Jono gimnazijos tvieskė elegancija. Visos prisipažino, labiausiai klausiusios mamų patarimo, nes „mama niekada nemeluoja“, o viena kitos puošnias sukneles pamatė tik susitikusios prieš iškilmes. Merginos ruošėsi šiai dienai, bet mano, jog didžioji šventė buvo Šimtadienis, kuriame dalyvavo visi abiturientai. Po egzaminų nemaža jų dalis išvažiavusi į užsienį užsidirbti studijoms ir išleistuvėse nedalyvauja.

Baltą ansamblį – puošnią glaustinukę ir trumpą plazdantį sijoną – Rugilei pasiuvo mados namų „Tiulio fėja“ meistrai. Ne pigiai kainavusį rūbą ji galės dėvėti atskiromis dalimis, taikyti prie kitų drabužių. Makiažą mergina pasidarė sau ir draugei Aistei, kuriai trumpą rožinę suknelę iškilmėms siuvėja pasiuvo per dieną, nes „buvo egzaminai, nebuvo kada apie parėdus galvoti“. Gintarė, mamos patarta, apsirengė žalios spalvos suknele, pabrėžiančia, kad vasarai ir jaunystei pritinka ryškios spalvos. Patricija taip pat pasirinko ryškią suknelę, kurią sukūrė mados namai „Mas 924“. Ten pat įsigyta suknele ji vilkėjo per 100-dienį ir iškart užsisakė dar vieną šiai progai.

Išskirtiniai aksesuarai, jaunatviškos šukuosenos derėjo prie puošnių rūbų ir šventinės abiturientų nuotaikos.

Abiturientus kalbino Marija BURBIENĖ

Redos BRAZYTĖS nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite