Angle down Atgal

Abiturientams šimtukininkams – padėkos šventė

Šie metai Klaipėdos abiturientams ypač gausūs šimtukų – šimto balų įvertinimus per valstybinių brandos egzaminų sesiją pelnė net 152 mokyklas baigiantys jaunuoliai. Bendrai jų sąskaitoje – 214 šimtukų. Geriausi abiturientai tradiciškai pakviesti į padėkos šventę, kuri vyko Klaipėdos piliavietėje.

„Šimtukai Jūsų atestatuose šiandien labai svarbūs, tačiau turbūt dar svarbiau, kad šimtukus Jums rašytų gyvenimas ir Jūsų pasirinkimas. Linkiu, kad pasirinktas kelias, nepriklausomai nuo to, kur jis nuves, būtų Jūsų kelias. Nebijau ir to, kad jis nuves kažkur už Atlanto ar kita kryptimi. Daug svarbiau, kad ko išmoksite ir kiek patobulėsite, grįžtų į Klaipėdą, kad tai taptų Jūsų garbės įsipareigojimu gimtajam miestui. Tikiu ir linkiu, kad tie šimtukai, kuriuos Jūs pasiekėte, virstų prasmingais darbais, naujomis, gražiomis, drąsiomis ir ambicingomis idėjomis, kurias įgyvendinus ir miestas, ir visa Lietuva bus gražesni“, – sveikindamas abiturientus sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Geriausiai šiais metais sekėsi Klaipėdos licėjaus auklėtinei Mariam Varoneckaitei – ji pelnė net 5 šimtukus: šimtu balų įvertintos per lietuvių, anglų kalbos, matematikos, biologijos ir chemijos valstybinius brandos egzaminus parodytos žinios. Po 4 šimtukus pelnė 3 uostamiesčio moksleiviai (1 Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos ir 2 Klaipėdos licėjaus auklėtiniai), po 3 šimtukus – 6 mokiniai, po 2 šimtukus – 37 mokiniai, po 1-ną šimtuką – 105 mokiniai.

Kaip ir pernai, daugiausiai šimtukų pelnė Ąžuolyno gimnazijos auklėtiniai – ši įstaiga gali didžiuotis 73 šimtukininkais ir 112 jų šimtukų. Iš kitų mokyklų taip pat išsiskiria Vytauto Didžiojo gimnazija (21 šimtukininkas ir 24 šimtukai) bei Klaipėdos licėjus (20 šimtukininkų, 36 šimtukai).

Daugiausiai šimtukų klaipėdiečiai pelnė iš anglų kalbos egzamino – 121 šimtuką, antroje vietoje – informacinės technologijos (28 šimtukai), toliau rikiuojasi matematika (27), biologija (13), lietuvių kalba (9), chemija (4), fizika (4), vokiečių kalba (4), rusų kalba (3), geografija (1).

Pernai Klaipėdoje šimtukais galėjo džiaugtis 139 abiturientai, kurie pelnė 197 šimtukus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite