Angle down Atgal

AB „Šiaulių energija“ šilumos kaina šių metų gruodį – gerokai mažesnė nei prieš beveik dešimtmetį

Šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams gruodį, kaip ir pastaruosius du šildymo sezono mėnesius, išliks mažiausia tarp didmiesčių ir viena pačių mažiausių Lietuvoje. Džiugu tai, kad ji taip pat bus mažesnė nei prieš penkerius ar net beveik dešimt metų tuo pačiu laikotarpiu.

Bendrovės šilumos kainą paskutinį šių metų mėnesį sudarys 4,53 ct/kWh (su 9 proc. PVM). Tai bus trečioji mažiausia šilumos kaina tarp beveik 50-ties Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos skelbiamų Lietuvos šilumos tiekėjų. Viena pačių mažiausių Lietuvoje ir mažiausia tarp didmiesčių bendrovės šilumos kaina buvo ir šių metų sausio–kovo mėnesiais, t. y. šildymo sezono metu, kai vartotojų šilumos poreikis būna didžiausias. Lyginant šių metų gruodį su praeitų metų gruodžiu, šilumos kaina vartotojams per metus sumažėjo, pernai gruodį ji siekė 5,17 ct/kWh (su 9 proc. PVM).

Šilumos kainos mažėjimas šiemet AB „Šiaulių energija vartotojams pastebimas ir prisimenant prieš penkerius ir aštuonerius metų galiojusias kainas. Pavyzdžiui, 2014 metų gruodį šilumos kaina buvo 5,47 ct/kWh (su 9 proc. PVM), o 2011 metų gruodį, iki Šiaulių termofikacinės elektrinės statybų ir biokuro įtraukimo į bendrovės bendrą kuro struktūrą dar didesnė – 8,63 ct/kWh (su 9 proc. PVM).

AB „Šiaulių energija“ nuosekliai dirba, siekdama užsibrėžto tikslo – vartotojų šilumos poreikių tenkinimo jiems mažiausiomis sąnaudomis. Tačiau vartotojams primename, kad mokėjimų už šilumą dydžiui įtakos turi ne tik šilumos kaina, bet ir suvartotos šilumos kiekis, kurį lemia lauko oro temperatūra, o taip pat būsto plotas ir būklė (naujas namas, senas ar renovuotas). Šildymo sezono metu mažiausiai už šildymą moka tvarkingi ir renovuoti namai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite