Angle down Atgal

AB „Šiaulių energija“ šildo ne tik Šiaulių miesto, bet ir Šiaulių rajono vartotojus

Daugumai Saulės miestu dažnai vadinamų Šiaulių gyventojų šilumą į namus atneša ne saulė, o po keleto metų šimtmetį minėsianti savivaldybės įmonė AB „Šiaulių energija“. Šiuo metu bendrovė turi apie 44 tūkstančius vartotojų, tarp kurių – ne tik Šiaulių miesto, bet ir Šiaulių rajono gyventojai. Savo šilumos šaltiniuose pagamintą šilumos energiją AB „Šiaulių energija“ centralizuotai tiekia Šiaulių miesto, o taip pat Ginkūnų, Aukštelkės, Kužių, Kairių, Kuršėnų, Gruzdžių ir Šilėnų gyventojų būstams šildyti ir karštam vandeniui ruošti.

Rugsėjo pradžioje Šiaulių miesto meras Artūras Visockas išrinktas Šiaulių regiono plėtros tarybos pirmininku. Šios tarybos pagrindinės funkcijos – svarstyti ir tvirtinti regiono plėtros planą, priimti sprendimus dėl regioninės svarbos projektų rengimo ir šių projektų įgyvendinimo koordinavimo būdų ir kt. Meras A. Visockas dėmesį skirs ne tik Šiaulių miestui, bet ir visam regionui.

Šiaulių regionui priklauso Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio ir Šiaulių rajonai bei Šiaulių miestas. Šiaulių miesto ir rajono, kuriuose gyvena daugiau nei pusė Šiaulių regiono gyventojų, vartotojais rūpinasi AB „Šiaulių energija“. Šiuo metu bendrovei priklauso 15 katilinių Šiaulių mieste ir rajone. Visos jos yra automatizuotos, tik Šiaulių Pietinė katilinė ir termofikacinė elektrinė, o taip pat Kuršėnų Tilvyčio katilinė dirba su nuolat budinčiu personalu.

Be kelių stambių Šiaulių mieste įgyvendintų projektų, kuriais siekta didinti atsinaujinančio kuro dalį bendrame kuro balanse, 2015 m. bendrovė tuo pačiu tikslu įgyvendino projektą „Tilvyčio katilinės rekonstravimas, įrengiant 3 MW galios biokuro katilinę“ Kuršėnuose. Visi šie projektai ne tik leido sumažinti sąnaudas kurui įsigyti, bet ir ženkliai sumažino šilumos kainą visiems bendrovės vartotojams, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos.

AB „Šiaulių energija“ taiko vieną šilumos kainą miesto ir rajono gyventojams, todėl investicijos į šilumos ūkį mieste naudingos ir miesto, ir rajono gyventojams. Rugsėjį šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams mažėja 1,88 proc. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), įvertinusi preliminarią šilumos tiekėjų pateiktą informaciją, paskelbė šilumos kainų prognozę šildymo sezono pradžiai – 2019 m. spalio mėn. Daugiau informacijos rasite čia. Prognozuojama, kad spalį AB „Šiaulių energija“ šilumos kaina vartotojams bus antroji mažiausia tarp beveik 50-ies VERT skelbiamų Lietuvos šilumos tiekėjų.

Rugsėjį tarp beveik 50-ties VERT skelbiamų Lietuvos šilumos tiekėjų AB „Šiaulių energija“ šilumos kaina išsaugo pastaruosius tris vasaros mėnesius užimamą ketvirtąją mažiausių šalies šilumos kainų poziciją. Viena pačių mažiausių Lietuvoje ir mažiausia tarp didmiesčių bendrovės šilumos kaina buvo ir praėjusį šildymo sezoną, kai vartotojų šilumos poreikis buvo didžiausias.

Bendrovės termofikacinėje elektrinėje, naudojant biokuro mišinį, didelio naudingumo kogeneracijos būdu gaminama ne tik šilumos, bet ir elektros energija. Dalis šios elektros energijos panaudojama šilumos gamyboje, likusi dalis tiekiama į perdavimo tinklus. Elektros energijos pardavimas bendrovei ir jos vartotojams Šiaulių mieste bei rajone finansiškai naudingas, nes gautos lėšos gali būti panaudojamos investicijoms, mažinančioms šilumos kainą, ir didinančioms šilumos tiekimo patikimumą, ar tiesiogiai šilumos kainai mažinti. Apie 90 proc. visos bendrovės naudojamos elektros – jos pačios pagaminta.

Bendrovės ateities vizija Šiaulių miesto ir rajono vartotojams – patraukliausios paslaugų kainos, maksimalus patikimumas, minimali tarša.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite