Angle down Atgal

AB „Šiaulių energija“ rūpinasi didžiąja dalimi Šiaulių regiono gyventojų

AB „Šiaulių energija“ šiluma ir karštu vandeniu aprūpina apie 44 tūkstančius vartotojų Šiaulių mieste ir rajone, kurie sudaro daugiau nei pusę viso Šiaulių regiono gyventojų. Savalaikės investicijos į šilumos ūkio modernizavimą leido ženkliai sumažinti šilumos kainą visiems bendrovės vartotojams, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos, tačiau bendrovė nesustoja ties nuveiktais darbais. AB „Šiaulių energija“ daugiabučių namų renovacijos administravimo skyrius kasdieniais darbais stengiasi padėti gyventojams mažinti išlaidas šildymui, o jau kitais metais planuojamos investicijos tam pačiam tikslui pasiekti turėtų „įdarbinti“ saulės energiją.

Šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams gruodį, kaip ir pirmuosius du šio šildymo sezono mėnesius, išlieka mažiausia tarp didmiesčių ir viena pačių mažiausių Lietuvoje ir sudaro 4,53 ct/kWh (su 9 proc. PVM). Tai – trečioji mažiausia šilumos kaina tarp beveik 50-ties Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos skelbiamų Lietuvos šilumos tiekėjų. Viena pačių mažiausių Lietuvoje ir mažiausia tarp didmiesčių bendrovės šilumos kaina buvo ir šių metų sausio–kovo mėnesiais, t. y. ir praeito šildymo sezono metu, kuomet vartotojų šilumos poreikis būna didžiausias. Lyginant šių metų gruodį su praeitų metų gruodžiu, šilumos kaina vartotojams per metus sumažėjo, pernai gruodį ji siekė 5,17 ct/kWh (su 9 proc. PVM).

Vis dėlto lemiamą įtaką skirtingiems mokėjimams už šildymą turi pastatų būklė: šilumos kaina visiems bendrovės vartotojams, nepriklausomai nuo to, ar jie yra Šiaulių miesto, ar Ginkūnų, Aukštelkės, Kužių, Kairių, Kuršėnų, Gruzdžių, Šilėnų gyventojai, – ta pati, oro temperatūra – ta pati, o mokėjimai gali skirtis 5 ir daugiau kartų. Mokėjimai už šildymą skiriasi ir tame pačiame name, nes skiriasi būsto plotas, gali būti taikomos kompensacijos. Taupyti šilumos energiją yra suinteresuotas ir šilumos tiekėjas, AB „Šiaulių energija“ veikia daugiabučių namų renovacijos administravimo skyrius, į kurį maloniai kviečiame kreiptis visus besidominčius savo daugiabučio namo renovacijos klausimais. Visiems bendrovės vartotojams, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos, yra sudaromos vienodos sąlygos, tačiau galutinės išlaidos šildymui – pačių gyventojų rankose.

AB „Šiaulių energija“ savo ruožtu taip pat neapsiriboja kelių stambių projektų Šiaulių mieste įgyvendinimu, kurių dėka jau padidinta atsinaujinančio kuro dalis bendrame kuro balanse. Kuršėnuose prieš keletą metų realizuotas Tilvyčio katilinės rekonstravimo projektas prisidėjo prie ankstesnių projektų tikslų įgyvendinimo: mažinti sąnaudas kurui įsigyti ir ženkliai sumažinti šilumos kainą visiems bendrovės vartotojams, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos. Jau kitais metais ant Kuršėnų m. Tilvyčio katilinės pastato planuojama įrengti 50kWp galios saulės jėgainę.

Naujas projektas prisidės prie bendrovės 2019–2021 m. strateginių tikslų – centralizuoto šilumos tiekimo patrauklumo didinimas, pažangių technologijų analizavimas ir galimybių svarstymas, siekiant diegti naujausias technologijas ir novatoriškus sprendimus šilumos gamyboje bei atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos tikslą didinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą. Saulės fotovoltinės jėgainės įrengimas bus naudingas bendrovės vartotojams, gyvenantiems ir Šiaulių mieste, ir Šiaulių rajone, nes jėgainėje pagaminta elektros energija bus naudojama visiems vartotojams skirtos šilumos gamybai ir šilumos tiekimui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite