Angle down Atgal

AB „Šiaulių energija“ akredituota chemijos laboratorija garantuoja savo tyrimų patikimumą

Iki praeitų metų AB „Šiaulių energija“ buvo vienintelė, o šiuo metu yra viena iš dviejų tarp beveik 50-ties Valstybinės energetikos reguliavimo komisijos skelbiamų Lietuvos šilumos tiekėjų turinti reikalavimus atitinkančią ir Nacionalinio akreditacijos biuro (NAB) akredituotą chemijos laboratoriją.

Šioje laboratorijoje nustatoma biokuro kokybė, kas yra labai svarbu, žinant, kad šiuo metu biokuras AB „Šiaulių energija“ kuro struktūroje sudaro apie 70 proc. Bendrovei įgyvendinus termofikacinės elektrinės ir biokuro katilinės projektus ir pradėjus savo kuro struktūroje naudoti biokurą, šilumos kaina vartotojams sumažėjo beveik 27 proc.

Bendrovės chemijos laboratorija viena pirmųjų Lietuvoje įdiegė programinę įrangą, kuri užtikrina reikalavimus, keliamus sistemos techniniams įrašams, duomenų kontrolei, informacijos ir rizikos valdymui. Šios įrangos dėka išvengiama neatitikčių ir užtikrinamas gautas rezultatas. Ji padeda išvengti galimų klaidų, nes iš svarstyklių ir kalorimetrų gaunami duomenys betarpiškai siunčiami į kompiuterį, kur informacija apdorojama ir automatiškai pateikiamas rezultatas.

Bendrovės chemijos laboratorija užtikrina savo tyrimų patikimumą, lygindama rezultatus su kitų laboratorijų rezultatais. Nuo 2012 metų, beveik kasmet ji dalyvauja tarptautiniuose akredituotų organizatorių (Suomijos aplinkos instituto – mokslinių tyrimų instituto ir vyriausybinės agentūros prie Aplinkos ministerijos, o taip pat Vokietijos Tarptautinės kvalifikacijos tikrinimo agentūros) tarplaboratoriniuose palyginimuose. Juose kartu su šiauliečiais dalyvauja vos viena-kita akredituota laboratorija iš Lietuvos, daugiausia tai – kitų Europos valstybių, tokių kaip Belgijos, Kroatijos, Estijos, Prancūzijos, Italijos, Portugalijos, Ispanijos, Švedijos laboratorijos, taip pat Pietų Korėjos laboratorija. Šių tarptautinių palyginamų bandymų programos tikslas – įrodyti, kad laboratorijos rezultatai yra tikslūs ir patikimi. Visų AB „Šiaulių energija“ chemijos laboratorijos tarptautinių palyginamųjų tyrimų rezultatai – tikslūs, o tai yra svarbus laboratorijos kompetencijos įrodymas ir nepriklausomos veiklos rezultatyvumo patvirtinimas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite