Angle down Atgal

A. Visocko metinė ataskaita: „Nepaisant pandemijos, tai buvo vieni sėkmingiausių metų“

Jau ateinančią savaitę Šiaulių miesto tarybos posėdyje, be kitų miestui svarbių klausimų, bus tvirtinama mero Artūro Visocko metinė ataskaita. Ką miesto vadovas išskiria savo ataskaitoje? Kokius iššūkius, teigiamus bei neigiamus įvykius aptaria?

Išbandymų metais Šiauliai parodė ryžtą ir vienybę

Savo ataskaitą Artūras Visockas pradeda pandemijos tema, sakydamas, jog metai buvo kupini išbandymų.

„Kovos pradžia tikrai nebuvo lengva: pandemijos plitimą stabdantiems medikams stigo asmeninės apsaugos priemonių, gyventojams trūko veido kaukių ir dezinfekcinio skysčio, o perėjimas prie nuotolinio darbo ir mokymosi ne visada buvo sklandus. Vis dėlto, Šiaulių miestas ir visa Lietuva šios pandemijos akivaizdoje sugebėjo parodyti savo ryžtą bei vienybę ir prisitaikė prie pasikeitusių aplinkybių. Ilgainiui išmokome laikytis saugaus atstumo, atsisakėme nebūtinų išvykų ir savo namus pavertėme darbo bei mokymosi erdve. Kovos su koronavirusu pradžioje neįkainojama buvo ir socialiai atsakingo verslo pagalba – pavyzdžiui, viena Šiaulių bendrovė, dar prieš paskelbiant pirmąjį karantiną, aprūpino visas miesto švietimo įstaigas dezinfekcijos priemonėmis, o kitos dvi elektroninių ryšių paslaugas teikiančios įmonės suvienijo jėgas ir įvedė internetą iki tol jo neturėjusiems mokiniams“, - rašo A. Visockas.

Mero teigimu, praėję metai parodė žmonių bendrystę įsiliejant į savanorių gretas, pristatant maistą rizikos grupės žmonėms bei dirbant mobiliuosiuose punktuose.

A.Visockas sako, jog ateis diena, kada po skiepų vėl galėsime susitikti miesto aikštėje, tačiau iki tol dėkoja prie pandemijos suvaldymo prisidėjusiems žmonėms.

„Nuo parduotuvių kasininkų, dirbančių net ir didžiausio sergamumo dienomis ir medikų, kovojančių su virusu priešakinėse linijose, iki policininkų, budinčių miesto gatvėse naktimis ir paprastų miesto gyventojų, pasiliekančių namuose ir taip saugančių savo bendruomenę, – nuoširdžiai Jums dėkoju už Jūsų neįkainojamą indėlį ir linkiu stiprios sveikatos“, - rašo Šiaulių vadovas.

Vieni sėkmingiausių metų, kuriuos nebus lengva pakartoti

Napaisant pandemijos, Šiaulių miesto meras sako, kad praėję metai buvo vieni sėkmingiausių ir įsimintiniausių miestui, o tokią sėkmę bus sunku pakartoti.

„2020-uosius Saulės miestas užbaigė rekordiniu biudžetu ir įspūdingu įgyvendinamų projektų skaičiumi. Šiaulių miesto biudžetas per pastaruosius metus daugiau nei padvigubėjo – nuo 84 mln. eurų 2015 metų pradžioje iki beveik 173 mln. eurų 2020-ųjų metų pabaigoje! Šių augančių finansinių ir investicinių rodiklių dėka praėjusiais metais buvo modernizuojama ir įrengiama Šiaulių oro uosto infrastruktūra, rekonstruojamos Bačiūnų ir Vilniaus gatvės bei Aušros alėja, vykdomi kiti Šiauliams reikšmingi projektai – praėjusiais metais mieste buvo įgyvendinama daugiau nei 80 projektų“, - džiaugiasi meras.

Artūrą Visocką  ypač džiugina tai, kad vienas iš praėjusiais metais įgyvendintų projektų, Rėkyvos tilto apžvalgos aikštelė, buvo pasiūlytas pačių miesto gyventojų, todėl galima pasidžiaugti pirmaisiais dalyvaujamojo biudžeto vaisiais.

Meras sako, kad ir miesto savivaldybės darbas neliko neįvertintas -  Europos Taryba Šiaulių miestui paskyrė ženklą už nepriekaištingą valdymą.

Diplomatijos įvertinimo metai

Dėka puikių miesto santykių su NATO oro policijos misiją Šiaulių oro uoste atliekančių karinių oro pajėgų junginiais, praėję metai buvo gausūs tarptautinės miesto bendruomenės akcijų.

„Fotografijos muziejuje buvo atidaryta bendra šiauliečių ir JK karališkųjų oro pajėgų fotografo darbų paroda, vaizduojanti karių gyvenimą, Šiaulių miesto centriniame stadione vyko futbolo labdaros turnyras „United Šiauliai“, kurį inicijavo JK karališkųjų oro pajėgų pulkininkas leitenantas Stu Gwinnuttas. Italijos karinių oro pajėgų kariai taip pat aktyviai įsitraukė į socialinį miesto gyvenimą ir sukūrė tikrą Kalėdų stebuklą dienos namų „Tik tu“ vaikams, padovanodami 2 000 eurų vertės čekį sporto inventoriui įsigyti. Dar vienas puikus miesto viešosios diplomatijos ir bendradarbiavimo su verslu pavyzdys – pradėtas kurti sakurų parkas. Jį miestui padovanojo Šiauliuose įsikūrusi JAV bendrovė „Ltintus“. Šias visuomenės stiprinimo, tarptautinės bendruomenės įtraukties skatinimo ir miesto gražinimo akcijas įvertino Lietuvos savivaldybių asociacija, paskyrusi Šiaulių miestui svarbiausią šalies savivaldos apdovanojimą už viešosios diplomatijos puoselėjimą – „Auksinę krivūlę“, - pasidžiaugė A. Visockas.

Tarybos posėdžiai išsikraustė į „ZOOM“

Ataskaitoje meras pažymi, jog 2020 metais įvyko 14 Tarybos posėdžių (2019 metais – 11, 2018 metais –  14, 2017 metais – 16). Nuo 2020 m. kovo 16 d. LR Vyriausybės  nutarimu Lietuvoje įvedus karantiną, Tarybos ir komitetų posėdžiai vyko nuotoliniu būdu, naudojantis elektroninėmis priemonėmis –  vaizdo konferencinio ryšio platforma „Zoom“.

Praėjusiais metais pateiktas 571 Tarybos sprendimų projektas. Iš jų buvo pritarta 496, nepritarta ar išbraukti iš darbotvarkės 75 sprendimų projektai.

Daugiausia sprendimų projektų pateikė šie Savivaldybės administracijos skyriai: Ekonomikos ir investicijų – 66, Švietimo – 145, Strateginio planavimo ir finansų  – 50, Socialinių paslaugų – 29, Projektų valdymo – 27, Sporto – 20, Miesto ūkio ir aplinkos – 20, Turto valdymo poskyris – 93, taip pat  Tarybos ir mero sekretoriatas – 22, o likusius pateikė kiti padaliniai ir Tarybos nariai.

Miesto ekonominiai rodikliai: sumažėjo ūkio subjektų, augo nedarbas

2021 metų pradžioje Šiaulių mieste veikė 3 979 ūkio subjektai. 2020 metų pradžioje jų buvo šiek tiek daugiau, t. y. 4 031. Taigi, per 2020 metus veikiančių ūkio subjektų Šiaulių mieste sumažėjo 1,3 proc. Tikėtina, jog taip nutiko dėl pasaulį kaustančios pandemijos.

Augo ir bedarbių skaičius. Užimtumo tarnybos duomenimis, 2020 m. rugsėjo 1 d. Šiaulių mieste kaip bedarbiai buvo registruota 10,7 proc. darbingo amžiaus gyventojų, 2019 m. rugsėjo 1 d. duomenimis, tokių gyventojų buvo 5,6 proc. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2020 metų pradžioje Šiaulių miesto įmonėse dirbo 43 805 darbuotojai.

Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, Šiaulių mieste didžiausi pardavimai pagal ekonomines veiklas 2020 metų sausio-gegužės mėnesiais buvo pasiekti transporto ir saugojimo srityje – 373,4 mln. Eur ir sudarė 26 proc. visų pardavimų (2019 metais didžiausi pardavimai buvo pasiekti didmeninės ir mažmeninės prekybos bei variklinių transporto priemonių srityse – 417 mln. Eur, ir sudarė 27 proc. visų pardavimų). Antroje vietoje tarp didžiausių pardavimų ekonomikos sričių 2020 metų sausio-gegužės mėnesiais rikiavosi didmeninė ir mažmeninė prekyba bei variklinių transporto priemonių ir motociklų remontas – 352 mln. Eur ir sudarė 24 proc. visų pardavimų.

„Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis (bruto) Šiaulių mieste 2020 metų III ketvirtį siekė 1 294,3 Eur. Pokytis, palyginti su 2019 metų III ketvirčiu, – 14,1 proc. (padidėjo). Analizuojamu laikotarpiu šalyje VDU siekė 1 454,8 Eur (pokytis, palyginti su 2019 metų III ketvirčiu, – 10,4 proc. (padidėjo)“, - uždarbio situaciją apžvelgė A. Visockas.

Veikla, susijusi su Šiaulių universiteto reorganizacija

Meras A. Visockas savo metinėje ataskaitoje apžvelgia ir ŠU reorganizaciją. Jis sako, jog siekdamas apginti šiauliečių interesus, aktyviai dalyvavo Šiaulių universiteto reorganizavimo procese, ne kartą bendravo su Vilniaus universiteto rektoriumi Rimvydu Petrausku, susitarė su Vilniaus universitetu prisiimti abipusius įsipareigojimus dėl Šiaulių universiteto Botanikos sodo infrastruktūros ir veiklų tęstinumo Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos sudėtyje.

„Susitarimo sąlygos įformintos ketinimų protokole, kuriame numatyta, kad „Universitetas įsipareigoja išlaikyti Šiaulių universiteto botanikos sodo veiklas Vilniaus universiteto infrastruktūros sudėtyje 2021–2022 metais“, o „Savivaldybė įsipareigoja skirti ne mažiau kaip 75 (septyniasdešimt penkis) procentus botanikos sodo veiklų ir infrastruktūros išlaikymui reikalingų lėšų“. Ketinimų protokole taip pat numatyta, kad iki 2021 m. birželio 1 d. turi būti pradėtos Šiaulių universiteto Botanikos sodo teritorijos ir visos infrastruktūros perdavimo Savivaldybės nuosavybėn procedūros“, - minima veiklos ataskaitoje.

Artūro Visocko ataskaitoje apžvelgiamas ir įsteigtas miesto koordinavimo skyrius, mero portvarkiai ir dokumentų valdymas, informacijos sklaida, tarptautiniai ryšiai.

Ar bus pritarta Šiaulių miesto mero Artūro Visocko 2020 metų ataskaitai, paaiškės jau kovo 4 dieną.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite