Angle down Atgal

A. Visockas pristatė 2020 metų ataskaitą: „Rašau sau dvejetą“

Pirmąjį kovo mėnesio ketvirtadienį įvyko Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdis, kuriame, be kitų miestui svarbių klausimų, buvo tvirtinama miesto mero Artūro Visocko metinė veiklos ataskaita. Šiuo klausimu kaip visada neišvengta skambių frazių, ironijos ir koalicijos bei opozicijos priešpriešos.

Mokytojo prestižas turi augti

Perskaitęs įžanginį žodį ir pakomentavęs skaidres, miesto meras sulaukė eilės besiregistruojančių užduoti klausimus Tarybos narių. Išgirdęs klausimą, kokiais darbais labiausiai didžiuojasi ir kokiais ne, A. Visockas išskyrė politinį stabilumą ir mokytojų atlyginimus.

„Vieną darbą išrinkti sunku, tačiau per principo prizmę – pavyko garantuoti absoliutų politinį stabilumą Šiaulių mieste. Ko nepavyko ir tikiuosi būtinai pavyks 2021 metais, buvo labai liūdna sužinojus, kad švietimo srityje metai iš metų nėra išmokami atlyginimai mokytojams taip, kaip turėtų būti išmokami. Šitoje eilutėje kažkodėl būdavo sutaupomos lėšos ir perkeliamos į tuos vadinamus daiktus. Manau, kad šita politika baigėsi ir mokytojo prestižas būtinai turi augti“, - sakė miesto vadovas.

Savo darbą vertina dvejetu

Artūras Visockas sako, kad ne viską, ką norėjo, pavyko įgyvendinti per šiuos metus ir atkreipia dėmesį į savivaldą Lietuvoje.

„Jei jūs manęs paklaustumėte, kiek vertinu savo darbą, tai atsakyčiau dvejetu iš dešimties. Kodėl? O todėl, kad man vis dar nepavyko išjudinti, kad savivalda taptų savivalda. Mes neturime Lietuvoje savivaldos, turim tik imitaciją. Šiek tiek atsirado daigų jai formuotis. Kadangi neturime savivaldos pilnąja prasme, aš negaliu sakyti, kad ir savo darbą atlikau pilnai“, - samprotavo A. Visockas.

Pritarta ne vienbalsiai

Vistik kritikos iš Tarybos narių meras sulaukė. Pirmiausia dėl to, kad nedalyvavo komitetų posėdžiuose, todėl Tarybos posėdžio metu itin gaišosi laikas dėl didelio kiekio užduodamų klausimų. Bandyta klausiančiuosius nutraukti, pereiti prie balsavimo, tačiau atkakliausi politikai vistiek sulaukė atsakymų į rūpimus klausimus.

Pasigesta ir kai kurių darbų, kurie turėjo būti užbaigti 2020 metais, pavyzdžiui paminklo Prisikėlimo aikštėje.

Po intensyvių diskusijų mero ataskaita patvirtinta 21 politikui balsavus „už“. 7 Tarybos nariai susilaikė.

Ką  A. Visockas pristatė savo metinėje ataskaitoje galite skaityti čia:

A. Visocko metinė ataskaita: „Nepaisant pandemijos, tai buvo vieni sėkmingiausių metų“

comment Skaitytojų komentarai (2)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite