Angle down Atgal

Naujausi duomenys: ištyrus dar 20 ėminių dėl koronaviruso, visi neigiami

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ramina, kad visuomenei pagrindo panikuoti nėra, o naujų užsikrėtimų koronavirusu nėra užfiksuota.

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad, 14 valandos duomenimis, ištyrus dar 20 ėminių dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu, visi jie buvo neigiami.

Iki šiol iš viso atlikti 136 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso. Dar laukiama rezultatų dėl vieno mėginio.

„Naujo atvejo nė vieno nėra Lietuvoje nustatyta, visuomenei panikai pagrindo tikrai nėra, nereikia nerimauti, bėgioti, pirktis maisto. Kalbėjome su Estijos sveikatos apsaugos ministru, ten panašiai gyventojai elgiasi“, – šeštadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Pasak ministro, šiuo metu yra daugiau nei 2,6 tūkst. užsiregistravusių asmenų, kurie buvo paveiktose teritorijose, iš jų 446 yra gavę nedarbingo pažymėjimus, jie yra namuose, neina į darbą.

A. Verygos teigimu, iki šiol yra atlikta 116 tyrimų.

„Šiuo metu yra 20 ėminių tiriama. Norėčiau nuraminti – nereikia galvoti, kad tai kažkoks antplūdis, laboratorijos nuolat įvairiausius tyrimus atlieka. 20 tyrimų tai nėra joks antplūdis. Lietuva turi žymiai didesnę galimybę tirti. Estijoje yra iš viso tik 40 atvejų ištirta laboratorijose. Visa šita situacija valdoma“, – teigė sveikatos apsaugos ministras.

Kaip ELTA jau rašė, Šiauliuose karantinuoti naujuoju koronavirusu susirgusios moters artimieji, jiems nenustačius viruso, paleisti į namus, šeštadienį pranešė už komunikaciją apie koronavirusą atsakingas premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

„Pirmosios Lietuvoje koronavirusu užsikrėtusios moters sveikatos būklė gera, gydymo procesas vyksta sklandžiai, jai atliekami papildomi tyrimai ir, kai virusas bus išgydytas, ji bus paleista namo. Lygiai taip pat, kaip ir išgijus nuo gripo ar kitų infekcinių ligų“, – teigė S. Malinauskas.

Pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis Lietuvoje nustatytas penktadienį. Atlikus tyrimus, infekcija nustatyta iš Veronos (Italija) vasario 24 d. grįžusiai pacientei.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite