Angle down Atgal

A. Veryga tvarkos dėl privalomojo grįžtančių iš užsienio asmenų izoliavimo neatšauks

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad tvarka dėl privalomojo grįžtančių iš užsienio asmenų izoliavimo nebus atšaukta. Pasak jo, atsižvelgiant į pastarosios paros incidentus, bus tik ieškoma sprendimų tik dėl besilaukiančių moterų bei šeimų su mažamečiais vaikais.

„Dėl to žmonės susiduria su nemaloniais dalykais kaip gyvenimo sąlygos, kurių jie patys nepasirinko. Susiduria su gyvenimo aplinkybėmis, kurių paprastomis sąlygomis jie nesirinktų. Atšaukti visiškai sprendimo nebūtų prasminga ir logiška. Tikrai per tą laiką bendravome ne su vienu meru, nuolat bendraujame su policijos generaliniu komisaru ir žiūrime, kaip sekasi valdyti situaciją. Savivaldybės yra skirtingai pasiruošusios, skirtingai sekasi tvarkytis. Matyt, kad tam tikrų sprendimų, kurie galėtų būti susiję su besilaukiančiomis moterimis arba šeimomis su mažais vaikais galėsim ir turėsim ieškoti, bet tai tikrai neturėtų tapti sprendimo atšaukimu ar kažkokiu masiniu reiškiniu“, – teigė A. Veryga.

Pasak jo, nėra tokių policijos pajėgumų, kad būtų galima kontroliuoti žmones, ar namuose jie laikosi karantino.

„Visus gyventojus išskirstyti po namus, nors ir sąlygos labai geros, bet užtikrinti, kad žmonės laikosi karantino sąlygų, nebus fizinių galimybių. Todėl tokio sprendimo atšaukti nesirengiame“, – sakė jis.

Pasak jo, sprendimas izoliuoti visus atvykusius yra pagrįstas infekcijų valdymo principais.

„Esame tikrai sudėtingoje dilemoje, nes sprendimas izoliuoti visus atvykusius yra pagrįstas infekcijų valdymo principais. Užkrato valdymas yra esminė sąlyga. Tam, kad sugebėtume išsaugoti sistemą ir sugebėtume suteikti pagalbą visiems, kurios reikės“, – sakė jis.

ELTA primena, kad naktį iš pirmadienio į antradienį įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro A. Verygos įsakymas, kuriuo savivaldybės įpareigojamos pasirūpinti grįžtančiųjų iš užsienio asmenų privalomuoju izoliavimu 14 dienų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite