Angle down Atgal

A. Veryga siūlo atsisakyti 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklio

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad yra pateiktas pasiūlymas atsisakyti reikalavimo privalomą izoliaciją taikyti asmenims, atvykusiems iš šalies, kurioje sergamumo koronavirusu rodiklis yra 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų. Vietoj to, pasak ministro, siūloma pereiti prie 25 atvejų rodiklio.

Tai padėtų išlaikyti ir vadinamąjį „Baltijos šalių burbulą“ – keliaujant Latvijoje ir Estijoje nereikėtų izoliuotis, kai šis rodiklis būtų mažesnis už 25.

„Dėl „Baltijos šalių burbulo“ gali taip atsitikti, kad Lietuva nepasieks 16 (atvejų – ELTA). Su Estija didesnė problema. Mes darysime viską, kad išsaugotume šitą burbulą. Jau pateikti siūlymai tiek latviams, tiek estams atsisakyti 16 atvejų rodiklio ir pereiti prie 25 atvejų rodiklio. Tada tas burbulas galėtų būti išsaugotas. Juolab kad apie panašius rodiklius diskutuoja ir Europa, ne tik Baltijos šalys“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė A. Veryga.

Ministro teigimu, ieškoma galimybių, kad aukštesnius koronaviruso rodiklius turinčių Baltijos šalių – Lietuvos ir Estijos – gyventojai toliau galėtų laisvai keliauti ir Latvijoje.

„Jei taip atsitiktų, kad Baltijos šalių burbulas subyrėtų, latviai gali pritaikyti iš savo pusės tam tikrus ribojimus tiek mums, tiek estams, bet mes stengsimės ieškoti galimybių, kad tiek mūsų piliečiai galėtų ten laisviau keliauti, tiek jų šalių piliečiai atvykę pas mus turėtų šiek tiek laisvesnes sąlygas“, – sakė A. Veryga.

Tiesa, kiek vėliau ministras patikslino, kad 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklį siūloma taikyti visai Europai.

„Visiems, ne tik Baltijos šalims“, – patikslino A. Veryga.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite