Angle down Atgal

A. Veryga: sezono metu šalyje gali pritrūkti gripo vakcinos

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad sezoninio gripo vakcinos pirkimai jau yra įvykę ir laukiama, kada vakcina pasieks Lietuvą. Visgi ministras nuogąstauja, kad šalyje gali pritrūkti vakcinos, nes gyventojai pagal Europos Komisijos rekomendacijas intensyviau skiepysis nuo gripo, kad nesutaptų COVID-19 ir gripo bangos.

„Vakcinos pirkimai yra įvykę gerokai anksčiau, ji turėtų atkeliauti į Lietuvą dviem dalimis. (...) Mūsų gyventojai mažai skiepydavosi nuo gripo. Jeigu lygintume su kitomis šalimis, mūsų vakcinacijos apimtys dėl sezoninio gripo nėra labai didelės. Ko gero, šitą žinią paskleidus dabar Europoje, reikėtų greičiau, anksčiau skiepytis nuo gripo, nes gali būti ir gripo vakcinos įsigijimo tam tikrų problemų“, – „Žinių radijui“ teigė A. Veryga.

„Aišku, mes neturėsime bėdos su ta, kurią nusipirkome, mes tikrai ją gausime, bet, jeigu iškiltų papildomų poreikių, jeigu žmonės staiga sugalvotų, kad reikia visgi skiepytis, tai nebus paprasta visoje Europoje tuos pajėgumus padidinti. Matyt, ir farmacijos kampanijoms, kurios gamina vakciną, nebus taip paprasta tas galimybes staiga išauginti“, – sakė A. Veryga.

Ministro teigimu, tai bus rimtas ženklas visuomenei, kad vakcinai pasiekus Lietuvą ateiti skiepytis, nelaukiant žiemos mėnesių, kai įprastai būdavo skiepijamasi.

Europos Komisija ragina šalis nares kuo skubiau ir plačiau skiepyti nuo sezoninio gripo, kad rudenį nesutaptų COVID-19 ir gripo bangos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite