Angle down Atgal

A. Veryga pataria šiemet masiškai nevykti lankyti kapų

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad šiemet žmonės per Vėlines neturėtų masiškai važiuoti lankyti kapų, o jei jau vyksta, turėtų laikytis visų saugumo reikalavimų.

„Patarimas būtų, jeigu galima, šiemet masiškai nevykti lankyti kapų. Galbūt tą galėsime padaryti nebūtinai kažkurį savaitgalį, galima tą padaryti ir vėlesniu laiku. Tie, kurie nuvyksite, dėvėkite apsaugos priemones, venkite žmonių susibūrimo, artimo kontakto“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje penktadienį sakė A. Veryga.

Jo teigimu, saugumo reikalavimų turėtų būti laikomasi visose savivaldybėse, nepriklausomai nuo, ar joje paskelbtas karantinas, ar ne.

„Jei bus vykstama, tai nepriklausomai nuo to, ar savivaldybėje paskelbtas karantinas ar ne, venkite artimo kontakto su asmenimis, su kuriais nebendraujate, kartu nedirbate, negyvenate. (...) Visą laiką būnant lauke ir lankantis kapinėse reikėtų dėvėti kaukę“, – sakė ministras.

A. Veryga sakė, kad rizikos grupėje esantiems asmenims primygtinai nerekomenduojama važiuoti lankyti kapų.

„Tiems asmenims, kurie yra rizikos grupėje – vyresni asmenys arba sergantys lėtinėmis ligomis, kuriems rizika užsikrėtus COVID–19 patirti sudėtingas komplikacijas yra labai didelė, primygtinai nerekomenduotina niekur vykti“, – sakė ministras.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite