Angle down Atgal

A. Veryga: neketinama stabdyti planinių medicinos paslaugų

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad kol kas nėra planuojama stabdyti planinių medicinos paslaugų teikimo.

„Dar nepriėmus jokių sprendimų jau yra klausiama, ar tikrai (medicinos – ELTA) paslaugos bus prieinamos, ar nebus prieinamos. Tai tikrai noriu nuraminti gyventojus, kad paslaugų stabdymas bus paskutinė priemonė, ir pirmiausia bus diegiamos kitos (priemonės – ELTA), kurios gali apriboti kažkokias veiklas. Bet tikrai niekas nepradės nuo sveikatos priežiūros, ypač planinių, paslaugų stabdymo“, – kalbėjo A. Veryga.

Ministras taip pat tikino manąs, kad poliklinikos yra tinkamai pasiruošusios dorotis su COVID-19 infekcija medicinos įstaigose.

„Kaip sakiau, labai atidžiai stebime, kokia yra situacija stacionaruose. Šiandien yra 39 proc. užimtų rezervinių COVID-19 lovų, taigi iki 70 proc. dar yra tolokai. Kiek man teko matyti žinučių ir iš poliklinikų vadovų pasisakymų, kurie teisingai nuogąstauja, kad stabdant planines paslaugas gyventojams jos būtų sunkiau prieinamos, aš suprantu, kad vadovai yra pasiruošę, apsirūpinę asmens apsaugos priemonėmis, tinkamai valdo srautus, todėl šiuo metu (prasmės – ELTA) stabdyti planines paslaugas nėra“, – teigė jis.

„Mes taip pat esame suinteresuoti, kad gyventojai jas (planines medicinos paslaugas – ELTA) gautų, ir tie rodikliai, kurie buvo priimti gerokai anksčiau, dar daug dalykų nežinant apie COVID-19, bus peržiūrimi, kad planinės paslaugos kuo ilgiau būtų išlaikytos ir nestabdomos“, – pridūrė A. Veryga.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite