Angle down Atgal

Ministras: maksimalus renginių dalyvių skaičius nustatytas atsižvelgiant į epidemiologų rekomendacijas

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sureagavo į renginių organizatorių išsakytas abejones, ar nustatytas maksimalus renginiuose galėsiančių dalyvauti asmenų skaičius yra pagrįstas. Ministras teigia, kad sprendimas nuo birželio 1 dienos atvirose erdvėse organizuoti renginius su 300 žmonių buvo priimtas, atsižvelgiant į epidemiologų rekomendacijas bei kitų šalių praktikas. Pasak A. Verygos, siekiant išvengti antrosios koronaviruso bangos, maksimaliai atnaujinti renginius kol kas būtų pavojinga.

„Yra toks sutarimas Vyriausybės. COVID-19 valdymo komitete tikrai buvo diskutuojama apie tuos skaičius, žiūrima į kitų šalių praktikas, tariamasi ir su tais pačiais epidemiologais“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Veryga.

Visgi sveikatos apsaugos ministras ragina pasverti, ar verta maksimaliai atnaujinus renginius rizikuoti vėl patirti antrąją karantino bangą.

„Susitarkime, ko mes norime, – ar mes norime, kad atsinaujintų maksimaliai daug renginių ir iš to būtų gaunama kuo daugiau pajamų, ar mes vis tik norime suvaldyti epidemiją negrįžti prie sudėtingo karantino sąlygų, kuomet ne tik kultūros, bet ir visi kiti sektoriai užsidaro. Aš manau, kad mūsų elgesys, judant žingsnis po žingsnio, paliekant tam tikrą laiko intervalą įsivertinti, kaip keičiasi informacija, yra logiškas ir atsakingas“, – sakė ministras.

„Suprantame, aišku, kultūros žmones, kurie nori greičiau, daugiau, bet man dar kartą norisi apgailestauti, kad mes labai greitai užmiršome viską. Dar prieš kelias savaies tikrai buvo didžiulė panika ir baimė, o šiandien jau atrodo, kad nieko net nebuvo ir virusas neegzistavo, visi staiga norime grįžti prie to, kas buvo iki karantino. Darykime tai atsakingai, iš lėto, įvertindami, kaip keičiasi situacija“, – pridūrė jis.

Savo ruožtu Kultūros ir kūrybinių industrijų asociacijos vadovė Živilė Diawara Eltai teigė, kad renginių organizatoriai paaiškinimo, kodėl Vyriausybė nustatė būtent tokius renginiuose dalyvaujančių žmonių skaičius, negavo. Anot Ž. Diawaros, renginių organizatoriams būtų įdomu išgirsti Vyriausybės pagrindimą ir mokslinius paskaičiavimus, kodėl būtent toks asmenų skaičius yra pasirinktas.

ELTA primena, kad premjeras Saulius Skvernelis pastarąjį trečiadienį pranešė, jog, atsižvelgus į klasikinio ir šiuolaikinio scenos meno organizacijų siūlymus, nuo birželio 1 dienos atvirose erdvėse bus galima vykdyti renginius su 300 dalyvių, nuo birželio 16 dienos – su 500, nuo liepos 1 dienos – su 700, nuo liepos 16 dienos – su 900 dalyvių.

Preliminariai sutarta, kad uždarose erdvėse nuo birželio 1 dienos bus galima vykdyti renginius su 100 dalyvių, nuo birželio 16 dienos – 150, nuo liepos 1 dienos – 200, nuo liepos 16 dienos – 250, nuo rugpjūčio 1 dienos – 300, nuo rugpjūčio 16 dienos – 350 dalyvių.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite