Angle down Atgal

A. Veryga: koronaviruso atvejų nustatymo dinamika mažėja

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį pristatė aktualiausią Lietuvoje informaciją, susijusią su koronavirusu COVID–19. Ministras teigia, kad susirgimų koronavirusu skaičius Lietuvoje – mažėjantis.

„Tie, kas norėtų palyginti ir pasižiūrėti, kokia yra dinamika, tai vertiname, kiek iš 100 paimtų testų yra nustatytų teigiamų atvejų. Tai per praėjusią parą iš 100 atliktų tyrimų buvo nustatytas 1,6 teigiamo atvejo. Vertinant dinamiką, ji yra teigiama. Reiškia nustatomų atvejų skaičius yra mažėjantis. Nors absoliutus infekuotųjų skaičius auga plečiantis tyrimų skaičiui, bet, žiūrint į dinamiką, kiek iš šimto ištirtų būna patvirtinti, tai tas procentas yra mažėjantis“, – aiškino ministras.

Lietuvoje yra 15 sunkių ligonių

Ministras teigia, kad stacionare yra 124 pacientai. Reanimacijoje su deguonimi – 10 pacientų, o reanimacijoje su dirbtine plaučių ventiliacija – 5 pacientai. Taip pat su deguonies kauke, bet ne reanimacijoje – 32 sergantieji, be deguonies kaukių – 39.

Pasak A. Verygos, atliekamų testų skaičius Lietuvoje taip pat išaugęs.

„Lietuvoje yra identifikuoti 696 koronavirusu infekuoti asmenys. Per praėjusią parą vėlgi turime tam tikrą rekordą. Yra išaugęs atliekamų testų skaičius – 2 809 testai ir nustatyti 47 teigiami koronaviruso atvejai“, – sakė jis.

Sekmadienį bus mažinamas srautas į mobiliuosius punktus

A. Veryga teigia, kad laboratorijose neatliktų testų skaičius vis dar didėja. Todėl, pasak jo, sekmadienio dieną bus mažiau registruojama pacientų mobiliuosiuose punktuose.

„Dar vienas svarbus skaičius – laboratorijose neatliktų testų skaičius. Deja, bet jis per praėjusią parą yra išaugęs. Nors, kaip minėjau, laboratorijos savo tyrimų apimtį padidino ir yra ištiriama vis daugiau ir daugiau testų, tai tuo pačiu metu testų yra vis daugiau ir paimama. Tad bent jau sekmadienį bus mažiau registruojama mobiliuosiuose punktuose, kad laboratorijose spėtų susitvarkyti su tyrimais ir kad jie visi būtų ištirti. Kad gyventojams netektų piktintis, kad ilgokai tenka laukti laboratorinių testų atsakymų“, – sakė jis.

Mėginius tirs pagal prioritetus

Ministras taip pat patvirtino, kad laboratorijose yra per 3 tūkstančius neatliktų testų. Todėl, anot A. Verygos, testai nuo šiol bus sudėlioti prioriteto tvarka.

„Artimiausiu metu pačius tyrimus turėsime sudėlioti prioriteto tvarka. Pirmiausia tirsim tuos, kurie yra paimti karščiuojantiems pacientams, tai yra tiems, kurie turi simptomų. Matyt, tuos mėginius, kurie paimti tiesiog grįžtantiems asmenims, kurie neturi jokių simptomų, tai jie galės palaukti ir ilgesnį laiką“, – sakė jis.

Anot ministro, tikėtis, kad privačios laboratorijos pagreitintų ištiriamų tyrimų skaičių – naivu.

„Mes kalbame apie santykinai nedidelius privačių laboratorijų pajėgumus. Nereikėtų jų pervertinti, nes tai nebus didžiuliai skaičiai, kur staiga tos laboratorijos, ėmusius tirti mėginius, paims ir ištirs didelį skaičių. Aš jau minėjau anksčiau, kad mes plečiame pačių mėginių paėmimo spektrą ir jų yra vis daugiau ir daugiau paimama, nors vis daugiau ir ištiriama. Kaip minėjau, šiandien vėl yra rekordinis skaičius ir tikrai didesnis, negu buvo mūsų lūkesčiai, ištirtas. Bet, nepaisant to, mes paimame vis daugiau mėginių, tai tiesiog reikia turėti kantrybės“, – sakė jis.

Ministras atkreipė dėmesį, kad laboratorijos darbuotojai yra pervargę.

„Supraskime, žmonės, kurie dirba laboratorijose, nėra kažkokie antžmogiai, robotai. Jie dirba be poilsio ir tie žmonės išvargo. Tikrai suprasdami, kad norisi daugiau ištirti, supraskime, kad ir ten dirba žmonės. Dirba laborantai, specialistai, kuriems taip pat reikia poilsio, ir reikia duoti galimybę atsikvėpti. Laboratorinių tyrimų pajėgumai tikrai nėra begaliniai ir jie kasdieną plečiasi, bet supraskime, kad ir mėginių paėmimo skaičius turi būti proto ribose“, – pabrėžė ministras.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite