Angle down Atgal

A. Veryga: bus siūloma karantiną pratęsti dar dviem savaitėms

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia siūlysiantis dviem savaitėms pratęsti karantiną šalyje bei bent savaitei pratęsti Nemenčinėje įvestus judėjimo apribojimus.

„Tikrai bus siūloma ir karantiną pratęsti, ir bent savaitei pratęsti Nemenčinėje esančius apribojimus, kol bus detaliai gauti rezultatai visų tyrimų, kad mes tikrai galėsime pasakyti, ar tai yra labai lokalus įmonės kažkoks plitimo atvejis, ar židinių pačioje Nemenčinėje yra daugiau ir reikia tęsti ilgesnį laiką“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo A. Veryga. Anot ministro, karantiną bus siūloma pratęsti dar dviem savaitėms.

Sveikatos apsaugos ministras taip pat teigė, kad, nepaisant karantino pratęsimo, bus siūloma priimti tam tikrus karantino švelninimus.

„O dėl šalies karantino sąlygų, tai karantino net ir neatšaukus, neatšaukus priemonių, kurios galioja tiek renginiams, tiek atstumo laikymuisi, tiek asmens apsaugos priemonių naudojimui, galima tam tikrus švelninimus priiminėti ir jie, be abejo, bus siūlomi“, – sakė ministras.

Pasak A. Verygos, priėmus karantino švelninimą verslams ir paslaugoms jis turėtų įsigalioti kitą savaitę.

„Jeigu bus priimti sprendimai, tai dalis palengvinimų verslams, paslaugoms turėtų įsigalioti kitą savaitę. (...) Nes mes turime turėti pakankamą laiką tam, kad įsivertintume, kaip keičiasi tyrimų statistika, kas vyksta atlaisvinus vienas ar kitas veiklas“, – teigė A. Veryga.

ELTA primena, kad Vyriausybė karantiną yra pratęsus iki balandžio 27 dienos.

Karantino laikotarpiu šalies piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto ir vaistines) bei kavinės. Taip pat draudžiami žmonių susibūrimai, neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų.

Jei būtina išeiti iš namų, privaloma dėvėti kaukes arba respiratorius, arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite