Angle down Atgal

A. Vaitkus apie VTEK sprendimą: aukščiausio lygio absurdas

Buvęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovas Arvydas Vaitkus Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad jis pažeidė etiką vadina absurdišku. A. Vaitkaus teigimu, tai yra „politinio susidorojimo epizodas“ ir jis ketina nutarimą skųsti.

Anot A. Vaikaus, VTEK priimtas sprendimas yra paremtas politiniais motyvais.

„Manau, kad tęsiasi politinio susidorojimo epizodas. (...) Manau, kad jis vyksta dėl to, kad kandidatavau (į Klaipėdos miesto mero postą ir savivaldą. – ELTA) su „valstiečiais“. Netgi vienas iš komisijos narių tyliai pasakė, kad „nereikėjo eiti į politiką“, – teigė A. Vaitkus.

„Aš galiu pasakyti savo užtikrintą nuomonę, kad Lietuvoje su teisingumu yra rimtų problemų“, – pridėjo jis.

Anot buvusio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovo, sprendimą jis planuoja skųsti.

„Be jokios abejonės, aš skųsiu sprendimą. Tai yra aukščiausio lygio absurdas“, – tikino jis.

ELTA primena, kad VTEK nusprendė, jog A. Vaitkus pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, kai kandidatuodamas į Klaipėdos miesto mero pareigas nedeklaravo asmenų, kurie esą paaukojo lėšų politiniam sąrašui.

VTEK tyrimą atliko išnagrinėjusi gautą pranešimą. Aiškintasi, ar A. Vaitkus nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų deklaruoti privačius interesus.

Tyrimą dėl A. Vaitkaus elgesio VTEK pradėjo šių metų vasario pabaigoje gauto pranešimo pagrindu. Jame keltas klausimas, ar A. Vaitkus neturėjo savo privačių interesų deklaracijoje nurodyti asmenų, kurie paaukojo lėšų politiniam sąrašui, su kuriuo A. Vaitkus kandidatavo į Klaipėdos miesto savivaldybės mero pareigas, nes šie asmenys yra tiesiogiai susiję su komercinių interesų Klaipėdos uoste turinčiomis įmonėmis.

Kaip anksčiau skelbė LRT Tyrimų skyrius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, su kuria A. Vaitkus kandidatavo į Klaipėdos miesto mero postą, rinkimų kampaniją rėmė Klaipėdos uoste veikusių įmonių atstovai. Pasak portalo, 44 tūkst. eurų „valstiečiams“ paaukojo per verslą susiję asmenys, uostamiestyje užsiimantys baltarusiškų trąšų krova ir pervežimu.

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis po kilusio skandalo atleido A. Vaitkų iš Klaipėdos uosto vadovo pareigų. Jis tai motyvavo tuo, kad A. Vaitkus, dirbdamas Klaipėdos uosto vadovu, nebegalėtų būti objektyvus uoste veikiančioms įmonėms.

A. Vaitkus šį sprendimą apskundė, tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismas skundą atmetė.

Kovą vykusiuose rinkimuose A. Vaitkus pateko į Klaipėdos miesto tarybą, tačiau kovoje dėl mero posto pralaimėjo antrame ture.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite