Angle down Atgal

A. Urbonas: paukštienos vartojimas augs

Neseniai sužinojome, kad didžiausiai savivaldybės teritorijoje veikiančiai įmonei – AB Kaišiadorių paukštynas – vadovauja naujas vadovas Andrius Urbonas. Įmonė mielai prisideda ir remia artėjančią šventę – Paukščių festivalį. Ta proga skaitytojams trumpame interviu pristatome naują AB „Kaišiadorių paukštynas“ generalinį direktorių ANDRIŲ URBONĄ.

- Pristatykite save - kur gimėte, augote?

- Gimiau ir augau Šiauliuose. 1993 metais pradėjau studijuoti Vilniuje, nuo tada ir gyvenu šiame mieste.

- Kokius mokslus baigėte?

- VGTU esu įgijęs verslo vadybos bakalauro laipsnį, toliau studijas tęsiau šiame universitete ir įgijau vadybos magistro laipsnį.

- Koks jūsų darbo stažas? Kokia paskutinė darbovietė, iš kur atėjote į Kaišiadorių paukštyną?

- Esu sukaupęs daugiau nei 20 metų vadovavimo patirties to kiose įmonėse kaip „Swedbank“ (tuometinis „Hansabankas“), „Lietuvos paštas“, „Endemik“, „Traidenis“, „Plasteksus Group“, VST. Prie įmonių grupės „KG Group“, valdančios Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynus, prisijungiau praėjusių metų gruodžio pradžioje. Iki tol dirbau UAB „Hanse Trailer“ atstovu Ukrainoje. 2018 metų gruodžio mėnesį pradėjau vadovauti AB „Vilniaus paukštynas“, o nuo šių metų vasario generalinio direktoriaus pareigas einu ir AB „Kaišiadorių paukštynas“. Taigi gyvenu tarp dviejų miestų: Vilniaus ir Kaišiadorių.

- Kokius keliate sau iššūkius naujoje darbovietėje, su kokiomis problemomis ar sunkumais susiduriate?

- Paukštienos sektoriuje pastaruoju metu fiksuojamas suvartojimo didėjimas ir, remiantis prognozėmis, paukštienos vartojimas augs. Tai lemia kelios priežastys. Viena iš jų – ekologija. Vartotojai vis labiau atsižvelgia į tai, ką vartoja ir kaip tai gali paveikti aplinką. O paukštiena ekologiniu požiūriu yra labai gerai subalansuota. Palyginus su kitais mėsai auginamais gyvūnais, mėsiniai viščiukai išskiria mažiausiai anglies dioksido. O jų auginimui naudojamas pašarų kiekis – itin nedidelis. Paukštienos mėsa yra sveika ir maistinga, o ir kaina prieinama. Tai, kad žmonės pradeda suprasti paukštienos vertę ir vis labiau ją renkasi vartojimui, mūsų verslui yra labai geras ženklas. Verslas yra augantis, visgi negalime sustoti ties pasiektais rezultatais, visada yra iššūkis, kaip padaryti dar geriau, kaip pasiekti dar geresnius rezultatus. Viena iš mano mėgstamų frazių – „būk prioritetas klientui ir autoritetas konkurentams“. Peržiūrime paukštienos produktų asortimentą bei jį atnaujiname, daug dėmesio skirdami savo gaminių skoninėms savybėms. Reguliariai peržiūrime procesus, ieškome inovatyvių paukščių auginimo technologijų, atnaujiname paukštides. Tarp didžiausių pastarųjų metų mūsų darbų – 2017-aisiais Kaišiadorių rajone, Jačiūnuose, atidarytas moderniausias Baltijos šalyse veislinių paukščių auginimo kompleksas, o pernai užbaigėme „Kaišiadorių paukštyno“ 18-os paukštidžių atnaujinimas. Investicijos į šiuos kompleksus siekia 10 mln. eurų. Žvelgiant bendrai, einame transformacijos keliu. Kryptingai susitelkėme į modernizaciją ir plėtrą tam, kad nuo lauko iki stalo vartotojui pasiūlytume natūralų ir kokybišką produktą. Būtent tokia yra mūsų įmonės misija, tad ją ir siekiame pilnai įgyvendinti. Dirbu vadovaudamasis vertybėmis. Vertinu darbą komandoje ir vadovaujuosi kolegialiais sprendimais. Man svarbus ryšys su darbuotojais, tad vienas iš uždavinių, kuriuos asmeniškai sau keliu – užtikrinti darbuotojų pasitikėjimą manimi.

- Kaip leidžiate laisvalaikį ? Jūsų šeimyninė padėtis, ar esate kaip nors susijęs su Kaišiadorių rajonu?

- Esu vedęs, turiu du sūnus: 18kos ir 7-erių metų. Laisvalaikiu mėgstu sportuoti, mėgstamiausios sporto šakos – futbolas ir slidinėjimas. Vaikystėje profesionaliai žaidžiau futbolą Šiaulių sporto mokykloje. Esu tapęs salės mažojo futbolo Lietuvos čempionu. Slidinėjimas yra didžiulis pomėgis, tačiau tam laiko kartais neužtenka. Visgi stengiuosi bent kartą per metus aplankyti kalnus. Taip pat vienas iš mano pomėgių yra kelionės su draugais, kurie mėgsta krepšinį. Nuo 2003 m. kartu su Lietuvos krepšinio rinktine stengiuosi vykti į Pasaulio ir Europos čempionatus. Įdomiausia kelionė buvo į Švediją, kur Lietuvos vyrų rinktinė tapo Europos čempione. Kalbant apie Kaišiadoris, iki tol, kai pradėjau dirbti AB „Kaišiadorių paukštynas“, su šiuo miestu nebuvau susijęs. Visgi džiaugiuosi, turėdamas galimybę dirbti šiame jaukiame mieste, susipažinęs su daug darbščių ir nuoširdžių žmonių. Kalbu ne tik apie mūsų bendrovės darbuotojus, bet ir bendrai apie kaišiadoriečius.

– Dėkoju už atsakymus.

Kalbėjosi Virginija Šimkūnienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite