Angle down Atgal

A. Skaisgirytė: vakcinų trūkumas išspręstas, reikia galvoti, kaip kuo greičiau pereiti prie masinės vakcinacijos

Prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė atkreipia dėmesį, kad šiuo metu vakcinų nuo COVID-19 trūkumo ir tiekimo klausimas, galima sakyti, yra išspręstas. Todėl šalies vadovo patarėja akcentuoja, kad šioje skiepijimo stadijoje būtina galvoti apie tai, kaip kuo greičiau išnaudoti gaunamas vakcinas ir pereiti prie masinės vakcinacijos.

„Mūsų situacija yra visai nebloga, vakcinų tiekimo ir trūkumo klausimas, galima sakyti, išspręstas. Šiuo metu turime dar 200 tūkst. nepanaudotų vakcinų, o grafikas gegužės mėnesiui yra, kad kiekvieną savaitę nuo šiol gausime po 150 tūkst. Tai vėlgi, tiekimas bus didžiulis. Todėl reikia galvoti apie tai, kad kuo greičiau išnaudoti vakcinas, kuo greičiau skiepyti žmones ir pereiti prie masinės vakcinacijos“, – LRT Radijui teigė A. Skaisgirytė.

Todėl prezidento patarėja pabrėžė, kad gaunamas vakcinas reikėtų kuo greičiau suskiepyti ir jų „nereikėtų akumuliuoti“. A. Skaisgirytė teigia, kad, matant suplanuotas artimiausių kelių mėnesių vakcinų nuo COVID-19 siuntas, prezidento tikslas iki Mindauginių paskiepyti 70 proc. gyvetojų gali būti įgyvendintas.

„Lietuvos prezidentas dar sausio mėnesį suformulavo šį siekį, kad iki vasaros pabaigos, o gal ir anksčiau, galima būtų paskiepyti 70 proc. suaugusių Lietuvos gyventojų. Jeigu mes masinę vakcinaciją pradedame jau anksčiau, turėdami šiuos vakcinų kiekius, manome, kad prezidento šmaikštus pasakymas, kad iki Mindauginių bus 70 proc., tikrai būtų įgyvendintas“, – sakė ji.

Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite