Angle down Atgal

A. Šešelgis: bus stebimi iš Italijos atvykusių keleivių sveikatos pokyčiai

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis teigia, kad pirmadienį iš Italijos atvykusio lėktuvo keleiviams buvo taikytos tokios pat prevencijos priemonės, kaip ir Kinijoje besilankiusiems asmenims. Pasak sveikatos apsaugos viceministro, iš Lietuvoje nusileidusio lėktuvo keleivių buvo surinkti kontaktiniai duomenys, specialistai stebės jų sveikatos pokyčius.

„Mes praplėtėme šiek tiek apibrėžimą dėl rizikos zonų (...) Ekstremalių situacijų centras sutvarkė visus dokumentus, tai šitas lėktuvas buvo priimtas kaip atskridęs būtent iš tos zonos, kur turi būti registruojami visi juo atvykę keleiviai“, – po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio patikino A. Šešelgis.

Anot sveikatos apsaugos viceministro, buvo surinkti visų lėktuvu skridusių asmenų kontaktiniai duomenys ir Nacionalinio sveikatos centro specialistai stebės jų sveikatos pokyčius.

„Tai reiškia, kad mes dabar turime visus jų duomenis, jiems yra pateikta informacija, kaip jie turėtų elgtis, o mūsų Nacionalinio sveikatos centro specialistai karantino laikotarpiu – per 14 dienų – susisieks su jais. Jie puikiai žino, kaip jie turėtų elgtis, jeigu jų sveikata pablogėtų“, – informavo A. Šešelgis.

„Jeigu tai būtų susiję su tuo virusu, tai į šeimos gydytoją kreiptis nereikėtų“, – pridūrė jis.

SAM i pranešime spaudai informuojama, kad visi iš Italijos Veneto, Lombardijos, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų atvykstantys asmenys bus tikrinami dar neišlipę iš lėktuvo (matuojama kūno temperatūra, vertinama bendra savijauta), bus surenkami jų kontaktiniai duomenys, kad dvi savaites Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai galėtų su jais susisiekti ir sektų jų sveikatos būklę.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite