Angle down Atgal

A. Sabonis: buvo neeilinė situacija, todėl dėkojame „Žalgiriui“ už supratimą

Antradienį vykusiame Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto posėdyje naujuoju Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriu buvo paskirtas Darius Maskoliūnas.

Kauno „Žalgirio“ klubo vyr. trenerio Šarūno Jasikevičiaus asistentu dirbantis strategas šiose pareigose pakeis po planetos pirmenybių pasitraukusį Dainių Adomaitį.

LKF VK posėdyje už LKF prezidento Arvydo Sabonio pasiūlytą D. Maskoliūno kandidatūrą balsavo 13 narių, o už LKF trenerių tarybos iškeltos Antano Sireikos kandidatūrą – vos vienas.

„Situacija buvo tokia, kad teko greitai ieškoti naujo rinktinės trenerio. Kitas dalykas – Dariaus nuopelnų pristatyti daug nereikia – jis 10 metų dirba aukščiausiame lygyje, rinktinėje dirbo su Jonu Kazlausku, treniravo „Žalgirį“, „Rytą“, dirba Eurolygoje su vienu geriausiu treneriu, pats žaidė, pats treniravo, gerai pažįsta žaidėjus“, - spaudos konferencijoje kalbėjo A. Sabonis.

Pasak LKF prezidento, gavęs pasiūlymą, D. Maskoliūnas svarstė apie savaitę ir galiausiai pateikė teigiamą atsakymą.

Eurolygoje rungtyniaujantis Kauno „Žalgiris“ nedarė kliūčių D. Maskoliūnui dirbti su rinktine, nors dėl to jis negalės padėti komandai kai kuriose rungtynėse.

„Skambinau ir kalbėjausi su „Žalgiriu“. Noriu jiems padėkoti, kurie suprato, kad situacija yra neeilinė ir nėra taip lengva tokiu metu rasti trenerį. Visi turi savo darbus. Galiu tik padėkoti „Žalgiriui“ už supratimą. Vasario mėnesio „lange“ Darius praleis vienerias „Žalgirio“ rungtynes. Kalbėjomės apie tai su Š. Jasikevičiumi ir džiaugiamės, kad gavome sutikimą“, - pabrėžė A. Sabonis.

Lietuvos krepšinio vadovai neneigė, kad rinktinės trenerio postą siūlė ir pačiam Š. Jasikevičiui.

„Kalbėjomės ir su Šaru, bet jis pasakė, kad yra daug darbo su komanda, jame labai išsikrauna. Tikėkimės, kad kažkada ateityje jis treniruos rinktinę“, - vylėsi LKF prezidentas.

A. Sabonio kadencija LKF prezidento poste baigsis po 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių. Būtent tiek galios ir D. Maskoliūno sutartis.

Dėl skubotos situacijos, apie D. Maskoliūno kandidatūra nebuvo kalbėta su rinktinės žaidėjais, bet A. Sabonis tikisi, kad palaikymą treneris turės.

Svarbiausias rinktinės tikslas – patekimas į olimpines žaidynes.

„Planai paprasti – dalyvauti atrankų „languose“, kai žaisime su Belgija ir Čekija namuose, laimėti atrankos turnyrą ir patekti į olimpines žaidynes. Nelengva vizija, bet Lietuvos rinktinė tai nėra pirmas kartas, kai reikės varžytis olimpiniame atrankos turnyre. Tikimės, kad iš to sėkmingai išbrisime vėl“, - sakė A. Sabonis.

Tarp pretendenčių rengti olimpinį atrankos turnyrą yra ir Lietuva. LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas prisipažįsta, kad konkurencija bus didelė, tačiau su valdžius palaikymu Lietuva gali tikėtis šeimininkų teisių. Lapkričio 15 dieną bus oficialiai paskelbtos kandidatės, o 27 dieną paaiškės olimpinių atrankos turnyrų šeimininkai.

„Mes iš savo pusės padarėme viską. Visi nori žaisti namuose, nes pasirengimui daug laiko nebus, o keliaujant reikėtų dar aklimatizuotis. Džiaugiamės, kad turime valstybės, miesto ir LTOK palaikymą ir požiūrį, kad tokių renginių Lietuvai reikia, todėl tikimės teigiamo atsakymo. Nežinome, kiek iš viso kandidatų bus, bet jau aišku, kad kroatai turi stiprų valstybės užnugarį, tą patį galiu pasakyti ir apie serbus. Bet kokiu atveju, ne viską dar žinome, ir viskas gali apsiversti aukštyn kojomis“, - sakė M. Špokas.

Kitais metais Lietuvoje vyks „FIBA Europe“ generalinė asamblėja, Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionatas, todėl šį sąrašą norėtųsi papildyti ir olimpine atranka.

„Pastebėjome, kad reikalavimai visur yra dideli ir stengiamės juos išpildyti“, - pridūrė M. Špokas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite