Angle down Atgal

A. Rimkus po skandalo apie vėliavą: „Pasijutau, lyg būčiau apmėtytas internetiniais akmenimis“ (vaizdo reportažas)

Po liberalo, Šiaulių miesto tarybos nario Arūno Rimkaus pasisakymų socialiniame tinkle Facebook apie laisvę kelti vėliavą per valstybines šventes, kilo tikra diskusijų audra. Šiandien politikas portalui Etaplius.lt paaiškino, ką norėjo pasakyti tuo įrašu ir sakė, jog visai nesigaili parašęs tokio pobūdžio žinutę.

Taip pat skaitykite: Kovo 11-osios pašnekesiai apie vėliavą: politikas klausė, ar gyvename laisvoje Lietuvoje

Visuomenės reakciją prilygino musulmonų religijai

„Visi kėlėme vėliavas, vakare jas nuėmėme ir aš prisiminiau, kad prieš kurį laiką buvau neiškėlęs vėliavos ir gavau perspėjimą, kad sekantį kartą jei neiškelsiu, būsiu nubaustas. Kadangi aktyviai dalyvauju politikoje, norisi, kad gyventume kaip įmanoma geresnėje visuomenėje, o patogi visuomenė visada yra laisva visuomenė“, - apie mintį parašyti žinutę pasakojo Arūnas Rimkus.

Politikas sako, jog parašė retorinį klausimą, į kurį, jo manymu atsakymas yra visiškai aiškus. A. Rimkus sakosi nustebęs, kad toks retorinis klausimas sukėlė diskusijų laviną.

„Nustebau, kad tas mano parašymas sukėlė tokią didelę audrą. Pasijutau netgi kaip būčiau apmėtytas internetiniais akmenimis. Kaip musulmonai apmėto jiems nepatinkančius ir kitaip galvojančius žmones“, - svarsto A. Rimkus.

Tarybos narys sako, kad žmonių kaltinimas kaip ir logiškas, mat jis yra davęs priesaiką nelaužyti įstatymų, tačiau pašnekovo teigimu, logiškiau būtų bausti tuos priesaiką davusius žmones, kurie viršija greitį – jie kelia pavojų aplinkiniams, o štai vėliavos neiškėlimas jokio pavojaus aplinkiniams nekelia ir yra laisvas apsisprendimas.

Remiasi užsienio patirtimi

Pasak politiko, meilė savo šaliai neturėtų būti ugdoma per grasinimus.

„Visi esame suaugę žmonės ir visi suprantame, kad prievarta kažką gerbti ir mylėti nepasieksime“, - mano Arūnas Rimkus.

Liberalų partijai priklausantis miesto politikas į susitikimą atsinešė knygą, kurią panoro pacituoti.

„Kaip į tuos pačius dalykus žiūri Amerikoje? Kadangi Amerikos vėliavos deginimas yra žodžio laisvės išraiška, jokia valstija neturėtų teisės drausti piliečiams reikšti šiuo būdu savo įsitikinimų. Vienas žmogus prieštaravo tam įstatymui, tad jo buvo paprašyta paaiškinti, ką vėliava simbolizuoja. Jis atsakė, kad vėliava simbolizuoja, kad šioje šalyje galime daryti tai, ką norime. Tai gaunasi logiškas prieštaravimas“, - Amerikos patirtimi rėmėsi A. Rimkus.

Problemos kyla ir dėl spragų švietimo sistemoje

Politikas sako, kad daugybė bėdų kyla dėl laisvės suvokimo, politikos ir net švietimo sistemos. Pasak Arūno Rimkaus, mokykloje nemoko kas yra demokratija, nesupažindina su politika, tad jauni žmonės negali tinkamai apsispręsti, ką rinkti į valdžią, kaip elgtis. Būtent dėl to šalyje vis dar gajus vieno lyderio kultas.

„Miesto taryboje aš pasiūliau, kad politikai eitų į mokyklas ir vyresnių klasių moksleiviams prisistatyti, pasakoti apie savo ideologiją, kad juos pamokyti balsuoti. Padarė įspūdį, kad labiausiai prieštaravo ir sureagavo pedagogai, esantys taryboje“, - pasakojo tarybos narys.

Liberalų partijos narys mano, kad jo pasisakymas socialinėje erdvėje atskleidė didelę bėdą mūsų visuomenėje.

„Aš praktiškai kaip ir patenkintas, kad jį parašiau“, - užtvirtina A. Rimkus.

Kelti ar nekelti vėliavą?

Iš pokalbio su politiku supratę, kad įrašas socialinėje erdvėje buvo apie laisvę, o ne simbolikos svarbą, klausiame, ar A. Rimkaus lasvas apsisprendimas yra kelti ar nekelti vėliavą.

„Manęs aktyviai klausinėjo, gal kad galėtų priduoti, bet tai nebuvo per šią kovo 11-ąją. Konkrečiai kada? Manau, jei būčiau pasakęs, kad būdamas tarybos nariu nekėliau vėliavos, net neabejoju, kad mane konkurentai būtų pridavę į etikos komisiją, užtampę, nubaudę. Teisiškai teisingai būtų padarę, taip, aš tą suprantu. Bet tai įvyko anksčiau. Net neprisimenu priežasties, dėl ko ji nebuvo iškelta. Bet argi tai esmė? Ar vėliavos iškėlimas lemia kiek tu myli Lietuvą? Darbai tai sako. Mane žmona jau varo iš namų, kad dalyvauju politikoje, gaištu laiką ir neužsiimu rimtesniais dalykais. Esmė yra čia, kiek tu darai“, - savo pozicijos laikosi Arūnas Rimkus.

Meras atsiprašė visuomenės

Ką mano apie Šiaulių miesto politiko įrašą teiravomės ir Šiaulių miesto mero Artūro Visocko.Šis sako, kad įrašą matė, su juo susipažino ir buvo šokiruotas.

„Mačiau tą įrašą. Reakcija buvo tam tikro šoko, pagalvojant apie tai, kad visa tai daro tarybos narys, kuris prisiekė. Pats tarybos narys atsiskleidžia, kas esąs. Galėčiau gal prisiimti savo atsakomybę tam tikru lygmeniu. Miesto tarybos tai nepuošia, atsiprašau miesto gyventojų už šio tarybos nario išsišokimą. Gal tai buvo atsitiktinumas, kažkoks emocinis nutrūkimas. Gi matome, posėdžių metu šis tarybos narys mėgsta pasireikšti pakankamai aštriai. Priimkite atsiprašymą už tarybos narį ir dirbkime savo darbus kaip įmanoma geriau“, - situaciją komentavo miesto meras A. Visockas.

Arūnas Rimkus šiuo metu yra antikorupcijos komisijos pirmininkas. Miesto meras sako, kad yra ir daugiau svarbias pozicijas užimančių asmenų, kurie vienaip ar kitaip prasižengė.

„Žinot, aš jums galiu pasakyti ir daugiau, jei plėtojasi ši tema. Kontrolės komitetui vadovauja tarybos narys, gavęs VTEK išvadą, kad pažeidė viešuosius ir privačius interesus. Dabartinė situacija vėl nekelia didelio džiaugsmo. Labai tikiuosi, kad ateis tas laikas, kai tokių dalykų Šiaulių miesto taryboje nei su žiburiu nerasi. Mums turbūt nebelieka nieko kito kaip to laiko sulaukti“, - sako Artūras Visockas.

comment Skaitytojų komentarai (6)

Taip pat skaitykite