A. Kuehn dublis padėjo palaužti ryžtingai rungtynes pradėjusias vilnietes

L. Grikiečio nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas

Šiaulių „Gintros” komanda liko vienintelė Spark Energy moterų A lygos komanda žygiuojanti pergalingai. Po sunkios rungtynių pradžios atsitiesusios čempionės savo aikštėje 4:1 (1:1) pranoko pirmą nesėkmę patyrusias FK „Vilnius” futbolininkes.

Šiaulietės sužaidusios keturis turus su 12 taškų yra vienvaldės turnyro lentelės lyderės, antroje vietoje lieka pralaimėjimą Šiauliuose patyrusios FK „Vilnius” žaidėjos, trečia žengia sostinės MFK „Žalgiris-MRU”.

FC „Gintra”:  A. Kuehn (73′, 81′ min.) – 2, S. Aviza (8′ min.) ir T. Carter (91′ min.) po 1.

FK „Vilnius”: G. Papartytė (1′ min.) – 1.

Sudėtis: A. Bikutė, S. Rosette, T. Romanovskaja, H. DeBose, S. Aviza, N. Klezaitė (85′ min. D. Bikutė), E. Partikaitė (90′ min. S. Lichareva), G. Raznauskaitė (90′ min. S. Railaitė), A. Kuehn, T. Carter, V. Ikechukwu (’46 min. K. Oluwadamilola).

Šiose rungtynėse buvo minima Lietuvos futbolo šimtmečio iniciatyva. Komandos prieš rungtynes įsiamžino bendroje nuotraukoje su specialia šią progą žyminčia lentele ir šimtmečio vėliava.

Vos prasidėjus rungtynėms šiaulietės pateko po lediniu dušu – jau pirmąją mačo minutę iš gilumos į priekį pabėgusi Goda Papartytė atsidūrė viena prieš Aušrinę Bikutę ir pasiuntė kamuolį į tinklą – 0:1.

Vis dėlto viešnios ilgai pasidžiaugti persvara negalėjo, jau 8-ąją minutę rezultatą išlygino Shannon Aviza – 1:1. Pirmajame kėlinyje šiaulietės dominavo varžovių aikštės pusėje, tačiau pastarosios pavojingai kontraatakavo. Tiesa, nei vienai komandai iki pertraukos pasižymėti nebepavyko.

Antrojo kėlinio pradžioje varžovės vėl pabandė užklupti šiaulietes nepasiruošusias, tačiau šįkart mūsiškių gynyba buvo budri. Perėmusios iniciatyvą gintrietės prispaudė oponentes jų baudos aikštelės ribose. Vis tik Kalojano Petkovo auklėtinėms realizuoti susikurtų progų nesisekė – Nedos Klezaitės smūgiai iš baudos aikštelės prieigų skriejo pro šalį, o viena prieš vartininkę atsidūrusi Trudi Carter pastarosios užkardų neįveikė.

73-ąją susitikimo minutę Athenai Kuehn pavyko atsidurti laiku ir vietoje, o savojo šanso ji nepraleido bei išvedė šeimininkes į priekį – 2:1. Ta pati vokiečių kilmės amerikietė po aštuonių minučių dar kartą sukūrė puikų epizodą ir padvigubino pranašumą bei suteikė ramybę – 3:1. Rungtynių pabaigoje tašką padėjo T. Carter pelniusi ketvirtąjį Šiaulių miesto reprezentacinės komandos įvartį – 4:1.

Kitas Spark Energy moterų A lygos rungtynes „Gintros” komanda žais kitą sekmadienį, gegužės 15 d. svečiuose prieš Joniškio FK „Saned” ekipą.