REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Sausio 20 d. 08:45

A. Kubilius lankysis Strasbūre vyksiančiuose Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos rengiamuose susitikimuose

Vilnius

Alfa.lt nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


68531

Seimo narys Andrius Kubilius sausio 20-22 dienomis lankysis Strasbūre (Prancūzija). Jis dalyvaus Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sesijos metu rengiamuose susitikimuose.

Vyriausybė 2018 m. gruodžio 27 d. nusprendė A. Kubiliaus kandidatūrą kelti rinkimuose į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus pareigas. Vizitas į Strasbūrą rengiamas siekiant sėkmingai vykdyti rinkimų kampaniją ir telkti paramą Lietuvos teikiamai kandidatūrai. Tai vienas iš suplanuotų, rinkimų kampanijai skirtų vizitų.

A. Kubilius jau oficialiai pristatytas Europos Tarybos šalių narių ambasadoriams, reziduojantiems Lietuvoje. Užsienio reikalų ministerijoje įvykusiame susitikime jis pateikė savo Europos Tarybos veiklos viziją ir prioritetus.

Europos Tarybos generalinis sekretorius renkamas penkeriems metams. Jis atsako už Europos Tarybos veiklos strateginį planavimą, biudžeto vykdymą ir Ministrų komiteto sprendimų įgyvendinimą, vadovauja kasdieniam organizacijos ir sekretoriato darbui. Kiekvienais metais Ministrų komitetas tvirtina Tarpvyriausybinę veiklos programą, kurią parengia generalinis sekretorius, remdamasis organizacijos veiklos prioritetais. Generalinis sekretorius atsako už šios programos įgyvendinimą.

2014 m. Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje penkerių metų kadencijai generaliniu sekretoriumi buvo išrinktas buvęs Norvegijos premjeras Thorbjornas Jaglandas. Jo kadencija baigiasi 2019-aisiais.

A. Kubilius yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas Seime ir buvęs šios partijos pirmininkas. A. Kubilius 1999-2000 ir 2008-2012 metais ėjo ministro pirmininko pareigas.

Šiemet 70 metų įkūrimo metines mininti Europos Taryba - 1949 m. sukurta Europos politinė organizacija, kurios pagrindinis tikslas - skatinti bendrų demokratinių principų puoselėjimą Europoje remiantis Europos žmogaus teisių konvencija ir kitais tarptautiniais dokumentais, ginti žmogaus teises, demokratijos ir teisinės valstybės principus.

Europos Taryba buvo pirmoji tarptautinė Europos organizacija, į kurią Lietuva įstojo atkūrusi nepriklausomybę, ir narystė joje tapo svarbiu politiniu laimėjimu. Lietuvai visada buvo svarbus šios organizacijos politinis palaikymas - Europos Taryba niekada nepripažino sovietų įvykdytos Baltijos valstybių okupacijos ir aneksijos. Šiandien Europos Taryba vienija 47 Europos valstybes.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA