A. Dulkys opozicijai: svarbiau ne būti populiariu politiku, o priimti būtinus sprendimus

Vilnius
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, kuriam šiuo metu yra taikoma interpeliacijos procedūra, opozicijai pateiktuose savo atsakymuose paaiškino, kaip toliau ketina valdyti COVID-19 pandemiją. Ministras pabrėžia, kad jo tikslas šiuo metu yra priimti būtinus sprendimus efektyviam pandemijos valdymui, o ne būti populiariu politiku.

„Išėjimas iš sudėtingų situacijų reikalauja kantrybės, nepopuliarių sprendimų, kurie turi savo mechanizmus. Taip pat turi ir kainą”, – atsakymuose pripažįsta A. Dulkys.

Ministras atkreipia dėmesį, kad yra numatyti kriterijai, kuriuos pasiekus reikėtų imtis konkrečių ribojančių priemonių. Pasak jo, griežtesnės priemonės būtų pradėtos taikyti pasiekus reanimacijos ir intensyvios terapijos (RITS) 215 lovų užimtumą. Tuomet būtų taikomi ribojimai renginiams, prekybai ir paslaugoms, viešajam maitinimui, nuotoliniam darbui, viešajam transportui ir neformaliajam švietimui. Atsakymuose pabrėžiama, kad pasiekus 240 RITS lovų užimtumą ribojimai būtų dar labiau sugriežtinami.

A. Dulkio atsakymuose opozicijai pabrėžiama, kad šiuo metu dar vienas kylantis iššūkis pandemijos valdyme – Europoje plintanti omikron atmaina.

„Šiuo metu laukiantis naujas ir papildomas iššūkis – naujos omikron mutacijos atsiradimas ir veiksmai, susiję su jos įvežimo ir išplitimo ribojimu, stebima ir sekama situacija: mokslininkų išvados ir rekomendacijas“, – akcentuojama atsakymuose.

Ministrui pateiktuose klausimuose taip pat teiraujamasi, kaip jis vertina tai, kad visuomenės nuomonės apklausose jis yra išskiriamas kaip vienas labiausiai nemėgstamų Vyriausybės ministrų. A. Dulkys pabrėžė, kad daug svarbiau nei būti populiariam yra priimti reikalingus ir efektyvius sprendimus, padedančius suvaldyti pandemiją ir gerinti sveikatos paslaugų kokybę.

„Daug svarbiau nei būti populiariam – priimti būtinus ir reikalingus, žmonių sveikatą ir gyvybes apsaugoti padedančius sprendimus. Šiuo metu – itin svarbus pandemijos suvaldymas, toliau – sveikatos apsaugos kokybė ir prieinamumas“, – atsakymuose pabrėžia A. Dulkys.

„Kelyje daug nežinomųjų ir kintamųjų, naujos, pavojingos ir dar iki galo nepažintos viruso atmainos. Tačiau siekis, kovoje su koronavirusu – nuosekus – išsaugoti atvertą verslą, kontaktinį ugdymą ir neriboti visuomenės judėjimo“, – taip pat akcentuoja jis.

Ministras atkreipia dėmesį, kad ir kitose Europos Sąjungos valstybėse sveikatos apsaugos ministrai nėra populiariausi politikai.

„Tikėtina, kad tokio tikslo bei uždavinio kaip pagrindinio sau ir nekelia“, – pabrėžia A. Dulkys.

ELTA primena, kad interpeliaciją A. Dulkiui pasirašė 43 opozicijai priklausantys parlamentarai. Norint atstatydinti A. Dulkį, reikėtų surinkti bent 71 parlamentaro balsą.

Daugiausiai „valstiečių“ iniciatyva atsiradusioje interpeliacijoje A. Dulkio klausiama, kodėl visuomenei meluota apie pandemijos suvaldymo planą, teiraujamasi apie tai, kokia yra dabartinė pandemijos valdymo strategija, taip pat prašoma pasiaiškinti dėl pavėluotos skiepijimo viešinimo kampanijos ir kodėl, pasak „valstiečių“, buvo pasirinkta „prievartinė vakcinacijos strategija“. Klausiama, kodėl buvo priimtas sprendimas laikinai, 2 dienoms, stabdyti, skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina. Opozicija taip pat prašo ministrą pasiaiškinti dėl Seime pateiktų alkoholio kontrolės politikos liberalizavimo projektų.

Iš A. Dulkio opozicija taip pat norėtų išgirsti atsakymus dėl viešojoje erdvėje ažiotažą kėlusių viešųjų pirkimų istorijų, į kurias įsivėlė Sveikatos apsaugos ministerija. „Valstiečiai“ A. Dulkio prašo skandalus, kilusius dėl „Kitokių pasikalbėjimų“ ar ministerijos komandos nuotraukoms išleistos sumos įvertinti iš valstybės kontrolierius perspektyvos.

Galiausiai „valstiečiai“ norėtų, kad A. Dulkys įvertintų savo, kaip ministro, žemus reitingus.

„Kaip, Jūsų nuomone, tai veikia gyventojų pasitikėjimą Vyriausybės sprendimais COVID-19 valdymo srityje?“, – rašoma klausimų A. Dulkiui projekte.

ELTA