Angle down Atgal

A. Dulkys nemato būtinybės įvesti karantiną: sergamumo skaičius nėra pats svarbiausias rodiklis

Karantino įvedimą reikėtų svarstyti, atsižvelgiant ne į užsikrėtimų rodiklius, tačiau į reanimacijose esančių pacientų skaičių, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Sergamumo atvejų skaičius nėra pats svarbiausias skaičius todėl, kad (...) yra labai daug vaikų, yra jaunų žmonių, yra pasiskiepijusių žmonių, kurie nesudaro krūvio sveikatos apsaugos sistemoje. Dabar svarbiausi rodikliai tie, kurie yra susiję su sveikatos apsaugos sistema ir gydymo įstaigomis“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė A. Dulkys.

Lyginant šiandienos situaciją su praėjusia koronaviruso banga, anot ministro, padėtis yra geresnė.

„Per antrosios bangos piką Lietuvos ligoninėse buvo arti 2,5–3 tūkst. pacientų, o reanimacijose buvo apie 250–260 pacientų. Šiandien pacientų turime arti 2000, tai yra 500 mažiau, o reanimacijose – apie 140–150“, – situaciją lygino ministras.

Anot A. Dulkio, reanimacijose pacientų skaičius yra stabilizuotas jau tris savaites. Vis dėlto, akcentavo jis, jeigu skaičiai kiltų, tai jau būtų signalas svarstyti karantino grąžinimą.

„Jeigu mes pasiektume pacientų skaičių reanimacijose apie 240, tai jau būtų signalas, kad sistema negali teikti planinių ar kitokių paslaugų ir turėtų pereiti į būtinosios pagalbos režimą (...), kad jau reikia tikro karantino priemonių. Tai ne šiaip privalomos kaukės, bet būtų renginių, veiklų, judėjimo ribojimas“, – kalbėjo A. Dulkys.

„Paskutinės trys savaitės rodo, kad varžybose su virusu (...) mes vis dar pirmaujame, ir pergalė – mūsų pusėje“, – pridūrė ministras.

Rugilė Augustaitytė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite