Angle down Atgal

A. Dulkys: jei būtų papildomai gauta „AstraZeneca“ vakcinos, tikėtinas masinis skiepijimas

Jei būtų papildomai gauta „AstraZeneca“ vakcinos iš Danijos, tikėtina, kad Lietuvoje būtų pradėtas masinis vakcinavimas, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Priklausomai nuo situacijos, kuri būtų tuo metu, o labai tikėtina, kad tuo metu turėsime ir kitų vakcinų prioritetinių grupių skiepijimui, visai tikėtina, kad pradėtume masinį vakcinavimą“, – per Vyriausybės valandą Seime sakė A. Dulkys.

Anot jo, būtų sudaryta galimybė skiepytis visiems Lietuvos žmonėms, kurie manytų, kad „bendra vakcinos nauda didesnė už rizikas, sudarant galimybę kuo didesniam ratui Lietuvos žmonių sugrįžti į normalų gyvenimą“.

Premjerė Ingrida Šimonytė sakė neabejojanti, kad atsiras pakankamai norinčių pasiskiepyti „AstraZeneca“ vakcina.

„Beveik 174 tūkst. žmonių yra paskiepyti ta vakcina ir tos vakcinos likučiai tikrai nėra labai dideli. Jei ta vakcina būtų pasiūlyta visiems norintiems skiepytis, tikrai atsirastų pakankamai žmonių, kurie ateitų ir pasiskiepytų, įvertinę jos naudą ir teikiamą apsaugą“, - sakė premjerė.

Premjerė I. Šimonytė ketvirtadienį patvirtino, kad Lietuva prašo Danijos perduoti jai „AstraZeneca“ koronaviruso vakcinas.

Danija šią savaitę tapo pirmąja Europos Sąjungos šalimi, nusprendusia visiškai nebenaudoti „AstraZeneca“ vakcinos.

Pasak Lietuvos premjerės, kol kas nėra aišku, į kokius kiekius galėtų pretenduoti Lietuva ir kaip Danija nuspręs juos padalinti.

Anksčiau apie ketinimą prašyti Danijos nepanaudotos vakcinos pranešė ir Latvija.

Šalis sprendimą atsisakyti „AstraZeneca“ priėmė dėl įtariamo reto, bet rimto šalutinio poveikio, nepaisant Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos vaistų agentūros rekomendacijų tęsti skiepijimą šia vakcina.

Danijoje daugiau nei 140 tūkst. žmonių gavus anglų ir švedų kompanijos vakciną, užregistruoti du su skiepais susiję trombozės atvejai, kurių vienas buvo mirtinas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite