Angle down Atgal

A. Dulkys ir M. Sinkevičius pristatys masinės vakcinacijos nuo COVID-19 planą

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius nuotolinėje spaudos konferencijoje ketvirtadienį pristatys visuomenės etapinės vakcinacijos nuo COVID-19 planą. 

Sveikatos apsaugos ministerija prieš plano pristatymą ketina jį aptarti su savivaldybių merais.

A. Dulkio teigimu, visuotinė vakcinacija šalyje prasidės anksčiau nei manyta – jau gegužę. 

„Pripažinsiu, kad pradžioje skaičiavomės, kad tiek pagal vakcinų kiekį, tiek pagal galimybes suspėti, pasirengti, buvo labiau realistiška birželio pradžia, tai, matyt, čia bus viena iš malonesnių išimčių ir mums patiems: panašu, kad visos datos prasidės jau gegužės mėnesį ir tai tikrai yra smagu“, – apie masinės vakcinacijos pradžią  po Vyriausybės posėdžio trečiadienį sakė ministras.

Kitą savaitę ministerija taip pat žada pristatyti ir masinės vakcinacijos registracijos sistemą.

Ministro atstovė Aistė Šuksta anksčiau yra sakiusi, kad visuotinė registracijos sistema skiepams nuo koronaviruso šiuo metu yra baigiama rengti. Ministerijos teigimu, sistema turi būti parengta iki gegužės 15-osios. Skiepams savivaldybėse registracija vyks per Karštąją liniją 1808, naudojantis Ekstremalių situacijų valdymo informacine sistema. 

Registruoti bus galima tiek internetu, tiek telefonu.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Lietuva iš viso yra gavusi 1 mln. 250 tūkst. 555 vakcinos dozes, visos jos pristatytos į vakcinavimo centrus, kuriuose panaudotos 1 mln. 39 tūkst. 32 dozės.

Trečiadienio duomenimis, kol kas nepanaudotos buvo 211 tūkst. 523 vakcinos dozės.

Pirmąją vakcinos dozę yra gavę 25,5 proc. gyventojų, antrąja paskiepyti apie 11,7 proc. gyventojų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite