Angle down Atgal

A. Dulkys dėl omikron atmainos: strategija kol kas išlieka ta pati

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad tikėtina, jog greitu metu Lietuvą pasieks omikron koronaviruso atmaina. Visgi ministras priduria, kol nėra patvirtintų atvejų, pandemijos valdymo strategija išlieka tokia pati.

„Įtarimų yra, patvirtinimų – dar ne. Neatmetu galimybės, kad gal šiandien vakare, gal rytoj jau galime turėti tyrimų, kurie ir patvirtins. (...) Natūralu, kad nesame išimtis, nes jau didžiojoje dalyje Europos Sąjungos šalių ji yra nustatyta, todėl tai tiesiog tyrimo atsekamumo klausimas“, – antradienį Seime žurnalistams sakė A. Dulkys.

Anot ministro, svarbiausia sekti situaciją gydymo įstaigose, o kol ji stabili, apie griežtesnius ribojimus nėra svarstoma.

„Mūsų strategija kol kas išlieka ta pati, kol nėra tyrimų ar faktų, kad ši atmaina kažką keistų iš esmės. Pagrindinis dalykas, kuris ir išlieka, tai kokia yra situacija gydymo įstaigose. Kaip matote, iki šiol ta situacija yra stabilizuota, reanimacijos Lietuvoje veikia, situacija gan sudėtinga, bet tos tendencijos yra neblogos“, – sakė ministras.

Ar švenčių laikotarpiu bus įvesti nauji ribojimai, ministro teigimu, bus nuspręsta atsižvelgiant į bendrą epidemiologinę situaciją.

„Lygiai tie patys atsakymai. Žiūrėsime į bendrą situaciją, norime, kad didėtų imunizacija, skiriame dėmesį, kad didėtų senjorų, pažeidžiamiausių rizikos grupių skiepijimai ir stebime situaciją ligoninėse“, – sakė A. Dulkys.

ELTA primena, kad omikron atmaina pirmiausiai buvo patvirtinta Pietų Afrikoje. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įvardijo, kad ši koronaviruso atmaina turi daug mutacijų, kai kurios iš jų kelia susirūpinimą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite