Angle down Atgal

A. Dulkys apie išankstinį testą prieš atvykstant į Lietuvą: siekiama apsisaugoti nuo viruso mutacijų

Vyriausybei numačius prievolę COVID-19 testu pasirūpinti dar prieš atvykstant į Lietuvą, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad taip siekiama sumažinti viruso mutacijų plitimo šalyje grėsmę.

„Kaip žinoma, Vyriausybė ne taip seniai pradėjo genomo sekoskaitos tyrimus, ir tie tyrimai mums duoda rezultatų, deja, ne tokių, kokių mes norėtume. Vilniuje, Kaune, Kėdainiuose, Marijampolėje, Vilkaviškyje jau matome britiškos atmainos mutacijų“, – teigė jis.

Anot A. Dulkio, taip nuspręsta daryti remiantis ir kaimyninių šalių patirtimi.

„Palaikome aktyvų bendradarbiavimo ryšį su kaimynėmis šalimis. Dauguma šalių jau pradeda eiti tokio išankstinio testo reikalavimo link, kad būtų daugiau užtikrinta mūsų žmonių sveikatos apsauga. Turime pripažinti, kad ne visi atvykę ir užsiregistravę testui (...) to laikosi ir nuvyksta į mobiliuosius punktus tų testų atlikti“, – sakė jis.

„(...) Prisigretinome su savo taisyklėmis prie kaimynų, nes, deja, mutacijų paslaptingumas ir prognozės kitose šalyse kelia nerimą, todėl ėmėmės papildomų priemonių“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad Vyriausybė trečiadienį nusprendė nustatyti pareigą visiems asmenims, grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais, turėti atliktą ne seniau nei 72 val. prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvą atliktą tyrimą COVID-19 nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą.

Visiems vežėjams siūloma nustatyti pareigą užtikrinti, kad į transporto priemones nepatektų keleiviai, neturintys COVID-19 tyrimo ir gauto neigiamo tyrimo atsakymo.

Kad vežėjai turėtų laiko pasiruošti šių nuostatų įgyvendinimui, sprendimai įsigalios nuo kovo 10 d.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite