Angle down Atgal

A. Butkevičius: neatmestina koalicijos sutarties peržiūra

Buvęs socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius neatmeta galimybės peržiūrėti valdančiosios koalicijos sutartį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Tokią poziciją buvęs Premjeras išsakė vis daugiau Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyrių pasisakant už pasitraukimą iš koalicijos.

Seimo nario A. Butkevičiaus teigimu, jeigu socialdemokratai nuspręstų trauktis iš valdančiųjų gretų, procesas nebūtinai bus staigus.

„Jeigu bus priimtas kategoriškas sprendimas, žiūrėsime, kaip šioje situacijoje pasielgti solidžiai, nesivadovaujant emocijomis, nes reikia galvoti apie politinio stabilumo išlaikymą ir aišku: ar tai turi būti staiga įgyvendinamas sprendimas, ar gali būti pratęsta iki Naujųjų metų, kad padėtų valdančiajai daugumai priimti svarbius mokesčių reformos ir biudžeto įstatymus“, - pirmadienį naujienų agentūrai ELTA sakė A. Butkevičius.

Parlamentaro teigimu, koalicijos sutartis su „valstiečiais ir žaliaisiais“ nėra pernelyg įpareigojanti.

„Ta koalicijos sutartis yra tokia labai neįpareigojanti nei vienos, nei kitos pusės. Tie, kurie jos neskaitė, įsivaizduoja, kad joje yra detaliai viskas surašyta. Tai gali būti ir koalicinės sutarties peržiūrėjimas, prie jos gali būti ir kažkoks memorandumas pasirašomas. Tai čia mano, kaip politiko, filosofija“, - sakė buvęs Premjeras.

Kalbėdamas apie koalicijos partnerius, parlamentaras pažymėjo, kad bendradarbiaujant su jais būta tam tikrų problemų, o LVŽS yra „labai daug naujokų“. A. Butkevičiaus teigimu, abi partijos, išliekant koalicijai, galėtų pasirašyti memorandumą, kad koalicijos tarybos darbotvarkę jos rengs pasikeisdamos, tokią praktiką esą taikė ankstesnė Vyriausybė.

A. Butkevičius teigia, kad dabartinę situaciją vertina dvejopai, viena vertus, partijos skyriai turi išnagrinėti, kaip socialdemokratams sekasi dirbti koalicijoje, kita vertus, tai būtina daryti atidžiai ir išsamiai.

„Kai LSDP prezidiumo posėdyje svarstėme šį klausimą, kiek pamenu, iš pasisakiusiųjų beveik 95 proc. teigė, kad nereikia skubėti priimti jokių sprendimų. Skyriams pasiūlymas buvo apsvarstyti šitą klausimą, bet niekas neakcentavo, kad kategoriškai - taip arba ne. Tai čia truputį esu nustebęs (...) Manau, kad diskusija bus atsakinga, pasvers visus argumentus už ir prieš, įvertins ir grėsmes, ir privalumus tiek būnant valdančiojoje daugumoje, tiek opozicijoje“, - sakė Seimo narys.

Buvęs Premjeras mano, kad iš tiesų verta analizuoti ir išsakyti pastabų dėl to, ar, pavyzdžiui, pakankamai girdimas LSDP balsas Seime. Pats A. Butkevičius pažymėjo, kad per šią kadenciją daugiau kaip trečdalį priimtų įstatymų sudarė jo vadovautos Vyriausybės paruošti teisės aktai.

Valdančioji LSDP pirmadienį socialiniame tinkle pranešė, kad 14 iš 60 partijos skyrių siūlo LSDP tarybai trauktis iš koalicijos su LVŽS, 2 skyriai nutarė siūlyti iš naujo derėtis dėl koalicijos sutarties, o dar 2 skyriai siūlo likti koalicijoje. Visi skyriai dėl šio klausimo balsuoja iki rugsėjo 20 d.

Kaip skelbta, rugpjūčio pradžioje A. Butkevičius kartu su dviem kitais buvusiais socialdemokratų lyderiais - Gediminu Kirkilu ir Česlovu Juršėnu - išplatino viešą laišką, kuriame ragino partiečius nesitraukti iš valdančiosios koalicijos. Dabar partijai pirmininkauja Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas.

Įtampa tarp LSDP ir LVŽS ypač išaugo pastarajai partijai pažadėjus opoziciniams konservatoriams grąžinti lengvatą už šildymą. Už tai dešinieji siūlė paremti Seime Vyriausybės suplanuotą vadinamąją urėdijų reformą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite