Angle down Atgal

A. Bilotaitė siunčią žinią nelegaliems migrantams: į Lietuvą nėra patogu atvykti

Pirmadienį Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdyje dalyvavusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė po šio susitikimo pažymėjo, kad Lietuva, siekdama suvaldyti nelegalius migrantų srautus, rūpinasi ne tik fizine sienos apsauga, bet ir priėmė teisinius sprendimus, leidžiančius apriboti migrantų judėjimą.

„Labai svarbus momentas nesudaryti ryškių prielaidų naujo migracijos kelio atsiradimui, kurį dabar bandoma formuoti. Turime labai aiškiai pasakyti, kad mūsų migracijos procedūros yra orientuotos į mūsų nacionalinio saugumo interesus“, – pirmadienį po VGT posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo A. Bilotaitė.

Ministrė pabrėžė, kad teisiniai sprendimai, apribojantys migrantų judėjimą, leidžia pasiųsti žinutę, jog nelegaliai patekti į Lietuvą ir tuo pačiu po to bandyti patekti į kitas Europos Sąjungos šalis nėra paprasta.

„Šiuo metu yra priimtas sprendimas, kad dėl visų neteisėtai atvykstančių migrantų bus kreipiamasi į teismą dėl jų suėmimo procedūros ir tada apribojamas jų judėjimas, kas leidžia tuos žmones sulaikyti, kad jie neišvyktų, nepabėgtų. Tai yra aiški žinia, kad nėra patogu čia atvykti ir pasiekti kitas kryptis“, – tvirtino A. Bilotaitė.

Kaip numato Lietuvos Konstitucija, VGT svarsto ir koordinuoja svarbiausius valstybės gynybos klausimus. Į tarybą įeina prezidentas, premjeras, Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas.

ELTA primena, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pastaruoju metu fiksuoja, palyginti su praėjusiais metais, šešis kartus išaugusius nelegalių migrantų, kertančių Lietuvos-Baltarusijos sieną, srautus. Reaguojant į situaciją pasigirdo politikų raginimai pasienyje su Baltarusija įrengti apsauginę tvorą. Kaip teigė vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė, jos vadovaujama ministerija ir kitos institucijos nagrinėja galimybes statyti tvorą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite