Angle down Atgal

A. Bilotaitė: būtina telkti maksimalias pajėgas nelegalios migracijos suvaldymui

Būtina telkti maksimalias pajėgas nelegalios migracijos suvaldymui, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ketvirtadienį ji apsilankė Užsieniečių registracijos centre, kur su pareigūnais aptarė būtinuosius veiksmus, po trečiadienį kilusių neramumų, siekiant kontroliuoti situaciją ir užkardyti galimus konfliktus.

„Būtina telktis maksimalias pajėgas, suprantama, kad migrantams kelia nepasitenkinimą apribotas judėjimas, dėl to kilo vakarykščiai neramumai. Mes visi puikiai žinome, kad jų galutinis tikslas nėra Lietuva. Tačiau Lietuva atsakingai žiūri į šią situaciją ir būdama Europos Sąjungos nare neketina leisti, kad atsirastų nelegalios migracijos kelias per mūsų šalį“, – pranešime sakė ministrė.

„Dabar aktyviai bendradarbiaujame su tarptautinėmis institucijomis, pati asmeniškai nuolat palaikau ryšį su kitų šalių vidaus reikalų ministrais, kad visi kartu rastume geriausią sprendimą“, – pridūrė ji.

Taip pat ketinama pasinaudoti tarptautine patirtimi, valdant migrantų stovyklas. Vidaus reikalų ministerija bendradarbiauja su Europos prieglobsčio paramos biuru, tačiau teigiama, kad augant migrantų srautams įtampų nebus išvengta.

„Stebime subkultūrų grupavimąsi, tam tikrų grupių ir savotiškos hierarchijos susidarymą tarp migrantų. Mūsų pareigūnai yra nuolatinėje parengtyje ir užtikrina situacijos kontrolę, nepaisant sudėtingų sąlygų. Matome, kad neteisėti migrantai tikėjosi lengvos kelionės link savo tikslo, tačiau mes vykdydami procedūras sutrikdėme jų planus“, – teigė Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas.

Užsieniečių registracijos centre Pabradėje trečiadienį vakare grupei užsieniečių sukėlus neramumus, pareigūnams teko panaudoti ašarines dujas ir imtis kitų drausminimo priemonių. 

Iš viso šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 507 neteisėti migrantai - šis skaičius yra daugiau kaip šešis kartus didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius. Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 metais pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 metais– 104.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausiai yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 328. Taip pat sulaikyti 46 Irano, 42 Sirijos, 39 Baltarusijos, 17 Rusijos, 11 Turkijos, 10 Šri Lankos, 6 Tadžikistano, 3 Afganistano, po 2 Jemeno ir Egipto bei 1 Somalio piliečiai ar jais prisistatę asmenys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite