Angle down Atgal

A. Bilotaitė: Baltarusiją A. Lukašenkos režimas pavertė vienu dideliu kalėjimu savo piliečiams

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad šiuo metu Lietuvos – Baltarusijos pasienį daugiausiai kerta iš Irako ar Sirijos atvykstantys migrantai, o represijas patiriantiems Baltarusijos piliečiams iš savo šalies ištrūkti yra sudėtinga, kadangi Aliaksandro Lukašenkos režimas visą valstybę pavertė kalėjimu.

„Baltarusija ėmėsi tokių veiksmų, kad uždarė galimybes savo piliečiams. Jie neturi galimybės išvykti, ir Baltarusija šiuo metu yra kaip vienas didžiulis kalėjimas. Žmonės, kurie patiria represijas ar susidorojimą, jie tai gali padaryti tik nelegaliai, kirsdami sieną ir patekdami į Lietuvą“, – antradienį LRT radijui kalbėjo vidaus reikalų ministrė.

Ji patikslino, kad šiuo metu į Lietuvą bandančių patekti baltarusių skaičiuojama vienetais, o didžiąją dalį migrantų sudaro tie, kuriems A. Lukašenkos režimas kaip tik padeda išvykti iš šios šalies.

„Šiuo metu tokie atvejai yra fiksuojami pavieniai, nes, suprantama, tai sudėtinga. Tai padaryti lengva tik tiems asmenims, kurie atvyksta iš Irako, Sirijos, kadangi ten, matyt, dalyvauja ir patys Baltarusijos pareigūnai, yra tam tikros organizuotos schemos“, – sakė A. Bilotaitė.

Visgi ministrė pažymi, kad iš Lietuvos pusės yra daroma viskas, jog represijas savo šalyje patiriantys žmonės, bandant ištrūkti iš „kalėjimu“ tapusios valstybės, turėtų sąlygas apsistoti Lietuvoje.

„Mūsų žinia yra, kad esame ta šalis, kuri tikrai sudaro visas sąlygas režimo spaudimą patiriantiems žmonėms atvykti į Lietuvą, ir jie turi visas sąlygas čia gyventi, apsistoti, bet režimas dabar tapęs kalėjimu ir tiems žmonėms tiesiog sunku išvažiuoti“, – tikino A. Bilotaitė.

ELTA primena, kad migrantų srautai Lietuvos–Baltarusijos pasienyje labiausiai išaugo po priverstinio „Ryanair“ lėktuvo nutupdymo, kai, sukėlus tarptautinės bendruomenės nepasitenkinimą, diktatorius Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Minskas, iki šiol stabdęs „narkotikus ir migrantus“ Baltarusijos pasienyje, to daugiau nebedarys.

„Dabar jūs patys juos valgysite ir gaudysite“, – Baltarusijos parlamente sakė diktatorius.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite