Angle down Atgal

A. Avulis santūriai įvertino siūlomą priemonę šešėliui mažinti

Siekiant kovoti su šešėline ekonomika statybų sektoriuje, nevertėtų skubėti drausti parduoti būstus su daline apdaila, teigia UAB „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

„Šiuo atveju, aš siūlyčiau diskutuoti ne apie draudimus parduoti būstus su daline apdaila, tačiau nustatyti minimalius būtinus reikalavimus, kas būste turi būti atlikta iki jo pardavimo, taip pat galvoti apie kitas mokestines priemones, kurios galėtų, nepažeisdamos pirkėjų interesų, ištraukti iš šešėlio ten esančias lėšas“, - antradienį išplatintame pranešime teigia A. Avulis, reaguodamas į Vyriausybės kanceliarijos iniciatyva pirmadienį surengtą konferenciją „Ką prarandame dėl šešėlinės ekonomikos?“.

UAB „Hanner“ valdybos pirmininkas sako, kad Lietuvos rinkoje pastebima prielaidų, kurios leistų svarstyti galimybes pirkėjams siūlyti įrengtus butus. Bendrovės statistika rodanti, kad pirkėjų, kurie nori visiškai įrengto būsto, pastebimai daugėja. Kita vertus, tokios tendencijos gali būti patrauklios ne visiems pirkėjams.

„Visiškas buto įrengimas didins galutinę būsto kainą vartotojui maždaug 300 eurų už kvadratinį metrą. Ir nors dalį pirkėjų tai galėtų apsaugoti nuo papildomų paskolų būsto įsirengimui, kitai daliai pirkėjų tai reikštų, jog taupyti naujiems namams teks dar ilgiau“, - argumentuoja A. Avulis, pasak kurio, taikant prievolę pardavinėti tik įrengtus butus nukentėtų jautriausi pirkėjai, kurie būstus su daline apdaila įsirengia patys ir taip sutaupo nuo kelių iki keliolikos tūkstančių eurų.

Pirmadienį surengtoje konferencijoje policijos generalinis komisaras Linas Pernavas teigė, kad butai su daline apdaila yra palanki terpė formuotis šešėliui.

„Didžioji dalis pastatų, statinių parduodami su daline apdaila. Iš esmės visa kita, t. y. visa ta apdaila, įrengimas vyksta naudojant verslo liudijimus. Čia jau veikia grynieji pinigai (...) Galbūt reikėtų daryti, kad pastatą, statinį galima būtų parduoti tiktai jį visiškai įrengus, tokiu atveju, manau, būtų surinkta daugiau mokesčių“, - kalbėjo L. Pernavas.

Policijos generalinio komisaro teigimu, statybų sektoriuje neapskaitytų lėšų dalis gali siekti daugiau kaip 700 mln. eurų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite