Angle down Atgal

A. Armonaitė: pandemija plinta tarp nepasiskiepijusių žmonių, todėl Galimybių pasas turės sugrįžti

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė atkreipia dėmesį, kad epidemiologinės tendencijos rodo, jog Lietuva greičiausiai vėl pasieks 300 COVID-19 pacientų ligoninėse skaičių, todėl Galimybių pasas, pasak jos, vėl turės būti įvestas.

„Viskas rodo, kad mes pasieksime. Ir, man atrodo, reikia sakyti tiesą ir tiesa yra tokia: pandemija yra čia, ji plinta tarp nepasiskiepijusių žmonių ir Galimybių pasas, jeigu niekas reikšmingai nesikeis, turės sugrįžti“, – „Žinių radijui“ teigė A. Armonaitė.

Pasak ministrės, nepaisant to, kad šiuo metu Galimybių pasas šalyje yra beveik nenaudojamas, vis dėlto šis techninis įrankis yra visiškai paruoštas naudojimui.

„Galimybių pasas kaip techninis įrankis yra visiškai paruoštas, jis veikia, žmonės jį gali išsiimti. Dabar tik, kadangi mes prieš vasarai prasidedant atlaisvinome labai daug veiklų, tai jis tiesiog nėra įveiklintas“, – sakė A. Armonaitė.

„Kadangi mes šiandieną neturime karantino, turime tik ekstremalią situaciją, Galimybių pasas iš esmės yra „išjungtas“ iš absoliučios daugumos veiklų ir tik renginiams yra paliktas“, – paaiškino ji.

Visgi ministrė džiaugiasi, kad Lietuva buvo viena pirmųjų valstybių Europos Sąjungoje, kuri Galimybių pasą įsidiegė.

„Aš manau, kad tai yra labai gerai, aš manau, kad tai yra mūsų pasiekimas“, – sakė A. Armonaitė.

„Galimybių pasas, jo pati pirminė funkcija buvo, yra ir išliks, kad mes savo visiškai gyvenimo neuždarytume. Tie, kas turi skiepą, kad jie galėtų gyventi, dirbti, veikti ir pan.“ , – patikino ji.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite