Angle down Atgal

A. Ardzijauskas – apie netrukus prasidėsiantį bėgimą aplink pasaulį

Šviežiai iškeptai sporto tinklalaidei „Kita medalio pusė“ startą davęs ultramaratonininkas Aidas Ardzijauskas pasidalijo nuotaikingomis praeities istorijomis ir planų pokyčiais, susijusiais su spalio 1-ąją startuosiančiu bėgimu aplink pasaulį.

Per 13 mėnesių beveik 38 tūkstančius kilometrų nubėgti planuojantis ugniagesys gelbėtojas per koronaviruso pandemiją privalėjo pakeisti beveik du dešimtmečius regztą planą realiai apibėgti žemės rutulį.

„Turėjau bėgti per keturis žemynus. Dabar gavosi taip, kad viską bėgsiu Lietuvoje. Toks yra esminis skirtumas. Vienas mano draugas palygino, kad yra du skirtingi dalykai, kai dedi per tikrą ir per popierinį Michaelą Jordaną. Aš bandysiu įdėti per popierinį“, – teigė A. Ardzijauskas.

Inovatyvų sprendimą atradęs bėgikas naudosis specialiai jam sukurta programėle ir taip įamžins savo bėgimo statistiką bei viską perkels ant interaktyvaus kelionės plano. Mobilioje aplikacijoje tikimasi atvaizduoti bėgiko poziciją tiek tariamame pasaulio žemėlapyje, tiek realioje Lietuvos vietovėje.

„Sporte gaunasi taip, kad tu turi datą. Prieš 18 metų aš galvojau, kad būtent 2020-aisiais būsiu gerai pasiruošęs ir mano fizinė forma leis man tai įgyvendinti (apibėgti pasaulį, – aut. past.), – kalbėjo A. Ardzijauskas. – Viskas buvo daroma tam, kad iki šių metų pasiekčiau gerą formą, įgaučiau pasitikėjimą. Jei dabar viską nustumtumėme, vėliau būtų sudėtinga.“

Paklaustas, kodėl ryžosi tokiam bėgimui, ultramaratonininkas atskleidė bandantis suprasti, kokios yra žmogaus galimybių ribos.

„Labai įdomu sužinoti – įmanoma ar ne. Jei įmanoma, tai apibėgsime, jei neįmanoma – neapibėgsime. Viskas atsiremia į asmenines fizines ir psichines savybes“, – dėstė A. Ardzijauskas.

2018-aisiais Lietuvos valstybės šimtmetį A. Ardzijauskas pažymėjo 8 tūkstančių kilometrų bėgimu iš Dakaro į Vilnių. Visgi tai tebuvo maža kruopelytė kilometrų, kuriuos per savo gyvenimą yra sukaupęs ultramaratonininkas.

„2017 metais iš mano automobilio pavogė kompiuterį. Ten, jei gerai pamenu, kilometražas siekė 125 tūkstančius registruotų kilometrų. Dabar prie to reikėtų pridėti dar bent 15 tūkstančių“, – neįtikėtinus skaičius deklaravo sportininkas.

Visa tai ir dar daugiau – pirmajame tinklalaidės „Kita medalio pusė“ epizode su Aidu Ardzijausku:

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite