REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2021 m. Rugsėjo 13 d. 20:52

9 požymiai, kad esate tvirtuose santykiuose

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


187275

Pastaraisiais metais, kai pasaulyje siaučia koronavirusas, didžioji dauguma porų yra priverstos izoliuotis namuose ir kartu praleisti kur kas daugiau laiko nei buvo įprasta anksčiau. Neišvengiamai galite susidurti su situacijomis, kai susimąstote, ar Jūsų santykiai yra tvirti. Štai devyni ženklai, kad jūsų santykiai yra stiprūs kaip uola.

Jūs dažnai galvojate apie savo partnerį, kai nesate kartu

Psichologai atliko tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad kuo dažniau partneriai galvoja vienas apie kitą tuo metu, kai yra ne kartu, tuo labiau jie jaučiasi įsimylėję. Ir tai visiškai logiška, natūralu, kad pasiilgstame savo antrosios pusės, norime kuo daugiau laiko praleisti kartu. 

Jūs teigiamai reaguojate į vienas kito geras naujienas

Vienas iš laimingų santykių ženklų yra tai, kaip entuziastingai kiekvienas partneris reaguoja į kito gerąją naujieną. Nuoširdus džiaugsmas dėl kito sėkmės yra puikus įrodymas, kad partneriai tarpusavyje nekonkuruoja, o palaiko vienas kitą bei geba džiaugtis vienas kito pasisekimais.

Į savo antrąją pusę žiūrite ne tik kaip į finansinį partnerį

Be abejonės, poros finansai yra svarbus aspektas, tačiau pastebima, kad situacija keičiasi ir santykiuose esantys partneriai vienas kitam kelia didesnius reikalavimus nei tik būti finansiniais partneriais. Dabar, būnantiems poroje, norisi, kad partneriai domėtųsi panašiais dalykais, turėtų panašių hobių. Trumpai tariant, norisi, kad partneriai papildytų vienas kitą, ypatingai dvasiniais dalykais, o ne materialiais.

Turite panašų humoro jausmą

Ne veltui humoro jausmas dažnai minimas kaip viena iš svarbiausių partnerio savybių. Pasak psichologo Neilo Clarko Warreno, humoras gali būti „socialinis tepalas“ romantiškuose santykiuose. Be to, kiekvienoje poroje retsykiais turėtų būti vartojama „asmeninė kalba“, kurią suprantate tik judu, tai gali būti tam tikri slapyvardžiai, anekdotai ar kiti jūsų sugalvoti kodai, kurių aplinkiniai nesuprastų. Santykių ekspertai teigia, kad tokia poros „asmeninė kalba“ dar labiau suartina porą.

Jūs tolygiai pasiskirstote darbus

Ruošos darbų pasiskirstymas poroje yra labai svarbus sėkmingiems poros santykiams. Darbų skirstymas į vyriškus ir moteriškus yra praeito dešimtmečio reliktas. Nors dauguma partnerių konfliktų ir kyla būtent dėl ruošos darbų, tačiau jau pastebimi džiuginantys pokyčiai, kad jaunesnio amžiaus porose darbų pasiskirstymas yra labiau tolygus negu vyresnio amžiaus porose. Tad neskirstykite darbų į tuos, kuriuos turi atlikti moterys, ir tuos, kuriuos turi atlikti vyrai.

Išbandote naujus dalykus kartu

Jeigu esate aktyvi pora, nesusiduriate su rutina santykiuose. Jūsų laisvalaikis visada suplanuotas ir jūsų porai nekyla klausimų „Ką veikti šį savaitgalį?“, jūs mėgaujatės vienas kito draugija, o veiklos, kuriomis jūs užsiimate, jus tik dar labiau suartina ir atneša naujų potyrių. Tačiau tikrai yra porų, kurių santykiuose dominuoja rutina, o partneriai neranda laiko bei noro kažką keisti. Apsilankymas spektaklyje, šokių pamokos ar šuolis parašiutu galbūt yra tai, ko jūsų porai reikia, pabandykite įnešti naujo vėjo į jūsų santykius. Žinoma, jei jūsų poroje santykių krizė – jai įveikti nepakaks tik naujovių, tačiau poroms, kurios turi pakankamai gerus, tačiau šiek tiek nuobodžius santykius, naujovės gali padėti atgaivinti senas kibirkštis.

Jūsų santykiuose nėra daug konfliktų, nusivylimų

Jei santykiuose jaučiatės komfortabiliai – viskas su jūsų pora yra gerai. Savo santykių tvirtumu reikėtų suabejoti, jei jūsų poroje daugiau konfliktiškų dienų, nei tų, kuriomis jaučiatės atsipalaidavę ir laimingi. Nekalbadieniai, ašaros, pakeltas balso tonas, kaltinimai niekada jūsų santykių nesustiprins ir greičiausiai tokie santykiai ilgai nesitęs arba jie bus toksiški.

Jūs žinote kaip elgtis po kivirčo

Visiškai natūralu ir normalu, kad poroje kyla kivirčų dėl daugiau ar mažiau reikšmingų dalykų. Svarbu ne tai, kad konfliktų nebūtų, o tai, kaip jūs į juos reaguojate ir kaip elgiatės po jų. Svarbu vienas kito nepalikti su savo skausmu, o kalbėtis kalbėtis ir dar kartą kalbėtis, sugebėti išgirsti vienam kitą ir toliau puoselėti savo santykius.

Jūs ir jūsų partneris vertinate vienas kitą

Atliktas tyrimas parodė, kad poros, kurių partneriai išreiškė daugiau dėkingumo vienas kitam buvo labiau patenkintos savo santykiais nei tos, kurios išreiškė mažiau dėkingumo. Be to, poros, kuriose partneriai jautėsi vertinami vienas kito, išsiskyrė kur kas rečiau nei tos, kuriose partneriai nejautė pagarbos vienas kitam.

Atminkite: jei pastebite, kad jūsų santykiai neatitinka visų šių kriterijų, tai nebūtinai reiškia, kad turėtumėte nutraukti santykius su savo partneriu. Apsvarstykite šį sąrašą kaip bendrą gairių rinkinį, kuris gali padėti įvertinti, ar jūsų dabartiniai santykiai teikia jums pasitenkinimą ir laimę.

 

Pagal užsienio žiniasklaidą

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA