Angle down Atgal

9 laipsniai šilumos – optimali temperatūra koronavirusams. Ar jie pranyks vasarą?

Iki šiol žmonės puoselėjo didelę viltį, kad atšilus orams koronaviruso epidemijos plitimas bus nuslopintas. Taip būdavo su ankstesnėmis gripo epidemijomis. Deja, dabar mokslininkai nustatė, kad šiltais vasaros mėnesiais koronavirusai gali toliau plisti – galbūt net daugintis sparčiau nei iki šiol.

Koronavirusas jau spėjo užkariauti visą pasaulį. Ypač nuo jo kenčia šiaurinis pusrutulis, švelnesnių temperatūrų klimatinių zonų regionai. Pietinis pusrutulis, tropikai ir kai kurios Pietų Amerikos šalys pagal statistiką atrodo nukentėjusios mažiau.

Ar nuo karščio COVID-19 nusilps?

Kai kurie mokslininkai mano, kad vasara gali pristabdyti epidemiją. Pavyzdžiui, virusologas Alexanderis Kekule sako: „Kai atšils, koronavirusai turėtų nusilpti, o liga palengvėti. Vasara bus mūsų geriausia sąjungininkė.“

Virusologas Christianas Drostenas patikino, kad „šiluma, stipresni UV spinduliai ir sausas oras neskatins virusų plitimo. Bet tai dar nereiškia, kad vasarą sukėlėjai išnyks.“

Mokslininkai dabar bando ištirti, kokios temperatūros palankiausios koronavirusams.

Jų tyrimus apibendrino ir paskelbė madridietis Miguelis Araújo ir portugalas Babakas Naimis iš Evoros universiteto portale „MedRxiv“.

Tyrimus atlikę Johno Hopkinso universiteto mokslininkai padarė išvadą, kad virusas COVID-19 geriausiai jaučiasi 9 laipsnių temperatūroje. Tai galėtų reikšti, kad Pietų pusrutulis, tropikai, Afrika visus metus gali likti labiau apsaugoti nuo epidemijos, o Europoje per artimiausius mėnesius virusas plis ir toliau.

Johno Hopkinso universiteto mokslininkai teigia, kad epidemijos išplitimui didesnę įtaką daro klimatiniai, o ne geografiniai veiksniai. Anot jų, virusas išplito po visą pasaulį, tačiau kai kuriuose regionuose jis veikia intensyviau, o tai nulemia vietos temperatūros ir oro drėgnumas.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite