Angle down Atgal

8 turtingiausios Lietuvos moterys

Turtingiausių Lietuvos gyventojų sąrašą kasmet sudarančio žurnalo „Top“ duomenimis, tarp 500 didžiausią turtą valdančių lietuvių yra 80 moterų, o vidutinis jų turtas siekia 29,7 mln. eurų. Moterys dominuoja ir tarp jauniausių bei vyriausių 500-uko asmenų. Kaip ir vyrai, moterys yra ir verslo įkūrėjos, ir bendrasavininkės, ir jo paveldėtojos.

Bronislovo Lubio dukra 22-jų metų amžiaus Viktorija Lubytė yra jauniausia moteris „Top“ sąraše. Ji užima 37-ąją vietą, o jos turtas vertinamas 127 mln. eurų. 88-erių Janina Montvilienė, „Akmenės cemento“ ilgamečio vadovo Vinco Montvilo našlė, su maždaug 11 mln. eurų vertinamu turtu užima 369 vietą ir yra vyriausias asmuo 500-uke.

Pirmajame turtingiausių Lietuvos žmonių šimtuke yra 8 moterys:

100-ji vieta Vida Piskarskienė, bendrovės „Light Coversion“ akcininkė. Turto vertė - 56 mln eurų.

97-oji vieta Irena Ona Mišeikienė, valdanti 28 proc. „Invaldos“, 30,05 proc. „Invaldos privataus kapitalo“ ir 13 proc. „Grigeo“ akcijų. Turto vertė - 57 mln. eurų.

86-oji vieta Marija Kaminskienė, kuriai priklauso apie 7 proc. „Achemos grupės“ akcijų. Turto vertė - 68 mln. eurų.

49-ji vieta Modesta Vžesniauskaitė, britų milijardieriaus J. Caudwello gyvenimo draugė. „Forbes“ 2020-aisias J. Caudwello turtą įvertino 2,13 mlrd. eurų, o Modesta lapkritį visam pasauliui paskelbė besilaukianti nuo jo kūdikio. Turto vertė, iki nėštumo, - apie 100 mln. eurų.

37-oji vieta Viktorija Lubytė, milijoniere tapusi, kai sulaukusi 18 metų įgijo teisę disponuoti paveldėtomis daugiau nei 12 proc. „Achemos grupės“ akcijų. V. Lubytei dirbti nereikia - jos turtas kasmet didėja dėl  „Achemos grupės“ išmokamų milijoninių dividendų. Turto vertė - 127 mln. eurų.

36-oji vieta Jūratė Žadeikienė, po tėvo B. Lubio mirtie paveldėjusi apie 11 proc. „Achemos grupės“ akcijų. Buvusio premjero dukra taip pat yra jūrų krovos bendrovės „Bega“ akcininkė. Turto vertė - 132 mln. eurų.

30-ji vieta Viktorija Kenstavičienė, valdanti 41,13 proc. bendrovės „IN Group“ akcijų. Ši bendrovė yra vienintelė vienos didžiausių žuvų perdirbimo bendrovių Europoje „Norvelita“ akcininkė. Turto vertė - 140 mln. eurų.

7-oji vieta Lyda Lubienė. Vienintelė moteris turtingiausių lietuvių dešimtuke. jai priklauso 40 proc. „Achemos grupės“ akcijų, kurios garantuoja jai turtingiausios Lietuvos moters vardą. Turto vertė - 395 mln. eurų

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite