Angle down Atgal

8 ru­de­niš­ki pa­ta­ri­mai sen­jo­rams

Kad ru­duo būtų ne tik gra­žus, bet ir sau­gus, štai aš­tuo­ni ru­de­niš­ki pa­ta­ri­mai sen­jo­rams.
 

Krenta ne tik lapai

Jei esate vyresnio amžiaus ir prižiūrite savo kiemą, būtinai išgrėbkite lapų sankaupas, surinkite didesnes šiukšles. Lapai, rudeniškai lyjant, gali tapti slidūs it ledas, o šiukšlės, padengtos sniegu, – sunkiai pastebimais spąstais.

Tamsoje

Dienos vis trumpėja – netrukus ateis tas laikas, kai, nesulaukus nė penktos vakaro, jau bus tamsu. Būtinai atkreipkite dėmesį į šį pasikeitimą ir atsižvelkite į jį, planuodami darbus, pramogas, keliones. Juk vairavimas naktį gali būti išties pavojingas.

Šviesoje

Trumpėjant dienoms, teks pasikliauti dirbtinės šviesos šaltiniais. Todėl, prieš įsigalint rudeniui, būtinai apsirūpinkite žvakėmis, lemputėmis, prožektoriais ir jų elementais. Gera idėja – išmanieji žibintai, kurie įsijungia automatiškai, vos pajutę judesį. Atsiminkite, kad prastas apšvietimas yra viena iš priežasčių, kodėl įvyksta senyvo amžiaus žmonių nelaimingų atsitikimų.

Šiltų drabužių sandėlis

Tokį turėti pravartu kiekvienam senjorui. Taip pat verta laikyti šiltų drabužių transporto priemonėje, jeigu automobilis sugestų, kai lauke šalta arba drėgna. Na, o namuose šiltų darbužių sandėlis pravers, užklydus vaikams ir anūkams – juk jie visuomet vaikšto „išsiplikinę“.

Suplanuokite skiepus

Ateina ruduo, ateina ir gripo sezonas. Tam, kad apsisaugotumėte nuo šios ligos, pasiskiepykite. Reguliariai plaukite rankas, vartokite imunitetą stiprinančių žolelių bei maisto produktų. Stenkitės išlikti pozityvūs, daugiau juokitės – mokslininkų įrodyta, kad gera nuotaika stiprina imunitetą.

Harmonija tarp sporto kilimėlio ir lovos

Dar vienas puikus būdas išvengti peršalimo ligų – palaikyti miego ir aktyvaus gyvenimo būdo režimą. Rytai ir vakarai taps tamsūs, tad mankštą gryname ore verčiau iškeiskite į jaukią namų aplinką. Tiesa, pasivaikščioti lauke bent valandėlę kasdien būtina. Poilsis ne mažiau svarbus nei sportas. Nekankinkite savęs nepagrįstomis baimėmis, įkyriomis mintimis, iki paryčių trunkančiu skaitymu – naktis skirta miegui.

Pasirūpinkite mašina

Rudenį prireiks aštresnių vairavimo įgūdžių – šiuo metų laiku dažniau lyja, kyla rūkas, gali snigti bei atsirasti šaltukas. Labai svarbu, kad jūsų neišduotų automobilis. Juo pasirūpinkite iš anksto: sutvarkykite įsisenėjusius gedimus, patikrinkite, ar veikia signalai, šildymo sistema, ar padangose užtenka oro ir t. t.

Rudeniui – ypatinga avalynė

Tam, kad išvengtumėte kritimų, rinkitės avalynę neslystančiu padu. Ypač skirtą laisvalaikiui – kad nesusižeistumėte, vaikštinėdami miške, paupyje ir kitose gamtos oazėse, kur pilna slidžių lapų. Avalynė, kurią nešiojate namuose, taip pat turėtų būti neslidi.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite