Angle down Atgal

8 priežastys, kodėl įmonę palieka geri darbuotojai

Pagaliau vadovai sužinos tiesą. Per didelis darbo krūvis, realizacijos stoka – taip, šie niuansai verčia žmones pagalvoti, kad reikėtų keisti darbą. Bet pagrindinės priežastys, verčiančios apsispręsti mesti darbą, dažniausiai susijusios su vadovo charakteriu ir jo darbo politika.

1. Pagyrimų badas

Panegirikų kurti nebūtina – kartais darbuotojui pakanka žodžio „Šaunuolis“ ar paplekšnojimo per petį. Sumanus vadovas žino, kokį pagyrimą labiausiai įvertins jo pavaldinys.

2. Atleiskite, ką jūs dirbate?

Būna, žmogus šalia dirba visą dieną, bet kolegos ir vadovas nežino, nei ką jis daro, nei su kokiais sunkumais susiduria. Žmonės labiau vertina tą darbovietę, kurioje klesti žmogiški santykiai, empatija.

3. Pažadėjau, bet neištesėjau

Atsiminkite kartą ir visiems laikams: jeigu jūs, būdamas vadovas, ką nors pažadėjote, bet neištesėjote, negrįžtamai pakenksite savo įvaizdžiui.

4. Paaukštinimai į kairę ir į dešinę

Geras vadovas turi būti objektyvus ir profesionaliai įvertinti darbuotojų nuopelnus. Paaukštinimai tikrai neskiriami už puikius juokelius ar gražią šypseną.

5. Kuo tu džiaugiesi?

Jei darbuotojas kažkuo domisi, kažko pasiekė ne darbo metu, reikia leisti jam apie tai pasipasakoti, pasidžiaugti. Tai sukurs geresnį mikroklimatą darbovietėje.

6. Mokymai – gera investicija

Asmeninis tobulėjimas mokymuose, seminaruose – labai svarbus. Kiekvienas vadovas turi suprasti, kad kuo aukštesnės kvalifikacijos jo pavaldiniai, tuo jie geriau atliks užduotis.

7. Nevenkite pokyčių

Pokyčiai gąsdina, bet jei esate vadovas, turite būti lankstus. Tai reiškia, kad jei įmonėje vyksta pokyčių, naudą turi pajusti ne tik pati įmonė, bet ir jos darbuotojai.

8. Motyvuok mane!

Komandos paskatinimas, jos išvedimas iš komforto zonos gali pagyvinti žmones, auginti jų kūrybiškumą. Tai – pagrindinė vadovo užduotis.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite