Angle down Atgal

8 ankstyvieji diabeto simptomai, kurių nepastebi 90 procentų žmonių

Pagal ligų kontrolės ir prevencijos centrą, 30,3 mln. Žmonių JAV kenčia nuo diabeto.  Iš jų 23,1 mln. Žmonių diagnozuota liga. Centras taip pat teigia, kad 33,9 proc. JAV gyventojų turi diabetą. Todėl svarbu nustatyti ankstyvuosius diabeto simptomus. Sunku yra tai, kad ankstyvieji diabeto simptomai gali būti tokie neryškūs, kad dauguma žmonių jų nepastebi. Ir liga diagnozuojama, kai ji tampa neišvengiama.

Taigi, kokie požymiai gali rodyti diabeto vystymąsi?

1. Nuovargis ir alkis.

Maistas, kurį valgome, virsta gliukoze, kuri naudoja energiją. Insulinas padeda palaikyti normalų gliukozės kiekį kraujyje, todėl padeda suskaidyti angliavandenius ir cukrų.

Bet jei ląstelėse trūksta insulino, energija negali patekti į ląsteles. Todėl dažnai jaučiamas nuovargis ir nuolatinis alkio jausmas.

2. Dažnas šlapinimasis.

Jei gliukozės koncentracija yra didelė, inkstai jos nepraleidžia. Per daug gliukozės išsiskyrimui reikia daug vandens. 

Tai paaiškina faktą, kad cukriniu diabetu sergantiems pacientams jaučia stiprų troškulį ir dėl to dažnai šlapinasi.

3. Svorio netekimas.

Kai kūnas naudoja šlapimą, taip pat prarandamos kalorijos. Tai lemia svorio netekimą.

4. Burnos džiūvimas.

Dėl dažno šlapinimosi organizmas praranda daug skysčių. Tai gali sukelti dehidrataciją, ir ji išreiškiama burnos džiūvimu.

5. Neryškus matymas.

Didelis cukraus kiekis kraujyje su cukriniu diabetu sukelia lęšio patinimą. Iš pradžių didėja tinklainės mažų kraujagyslių pralaidumas ir užsikimšimas, o laikui bėgant išsivysto audinių badas.

Kad kažkaip kompensuotų jį, organizmas skatina naujų kraujagyslių augimą akyse. Jie nėra tokie stiprūs kaip tie, kurie buvo iš pradžių, todėl jie nuolat sprogsta.

6. Nežalingos žaizdos.

Didelis cukraus kiekis kraujyje veikia kraujo tekėjimą. Todėl paveikiami nervų galai ir sumažėja jautrumas. Sausoje, dehidratuotoje odoje žaizdos ilgai neišgyja ir tampa opomis.

7. Rankų ir kojų dilgčiojimas.

Kaip minėta, cukraus perteklius kraujyje gali sukelti nervų pažeidimą. Tai gali sukelti dilgčiojimą ir skausmą rankose ir kojose.

8. Tamsos dėmės ant odos.

Tamsūs odos plotai arba akantozė nigikanus, kurie paprastai atsiranda ant kaklo ar pažastų, yra diabeto požymis.

Šaltinis

https://zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite