Angle down Atgal

766-ojo Gargždų gimtadienio metu stiprinti ir tarptautinės partnerystės ryšiai

Savaitgalį džiugiai nusiteikę gargždiškiai ir miesto svečiai šventė 766-ąjį Gargždų gimtadienį. Šventiniai renginiai prasidėjo penktadienį ir tęsėsi iki pat sekmadienio. Šiais metais Gargždai sulaukė garbingų svečių, kurie atvyko iš miestų partnerių – Mardu (Estija), Ylavos (Lenkija) ir Limano (Ukraina), su kuriais pasirašytas ketinimų protokolas bendradarbiauti.

Svečiai dalyvavo išvykoje

Drevernoje svečiai pasidžiaugė išgražėjusia ir dar labiau išplėtota uosto aplinka ir išplaukė naujuoju patogesniu ir dar greitesniu keltu į Juodkrantę. Išvykoje dalyvavo Gargždų miesto gimtadienio svečiai Ylavos miesto tarybos narys Dariuszas Paczkowskis ir Komunikacijos skyriaus atstovė Beata Furmanek, Mardu miesto savivaldybės administracijos patarėjas plėtros ir transporto klausimais Vaino Mooras, Savivaldybės tarybos pirmininko pavaduotoja Liidia Bodnar, Tarybos narė Riina Läll, Limano savivaldybės meras Piotras Cimidanas, Administracinių paslaugų skyriaus vedėja Marina Roiko ir Jarovsko seniūnas Olegas Boguslavskis. Klaipėdos rajono savivaldybės atstovai: Toma Tuzovaitė-Markūnienė, Savivaldybės tarybos nariai Rasa Petrauskienė ir Vaclovas Macijauskas, Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Apsilankę Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centre, visi dalyvavo nedidelėje ekskursijoje po Juodkrantę, – pristatyta senųjų ir naujųjų vilų architektūra kartu su gyvenvietės ir visos Kuršių nerijos istorijos akcentais.

Juodkrantėje visus pradžiugino žinia, kad esame stiprūs konkurentai senam išpuoselėtam kurortui ir šis turi prieš mus smarkiai pasitempti, kad neliktų tik Drevernos pliažu.

Grįžusių atgal svečių laukė J. Gižo etnografinė sodyba su tradicinėmis šišioniškių vaišėmis – gliumziniu varškės pyragu ir kafija. Svečiai taip pat buvo pavaišinti ir sodyboje „Strykis“.

Visi gerai nusiteikę vyko į Gargždų miesto šventinius renginius.

Stiprins šalių draugystę

Šeštadienį nuo ryto miesto parke veikė prekybininkų mugė, o popiet vėjo malūnėliais puoštame Minijos slėnyje klegėjo vaikai – jie rinkosi į menų festivalį, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse, savo veidukus puošė piešiniais, plaukus – vasariškomis šukuosenomis, siautė ant batutų ir džiaugėsi kitomis pramogomis. Šventės dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir su specialiųjų tarnybų darbu – policijos, gaisrinės, greitosios pagalbos, kariuomenės technika. Veiklos netrūko sporto entuziastams – vyko teniso, krepšinio, pliažinio tinklinio, futbolo varžybos, buvo žaidžiamas diskgolfas.

Vakare pasveikinti gargždiškių atvyko Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, vicemerė Violeta Riaukienė, ryte ekskursijoje dalyvavę Klaipėdos rajono savivaldybės atstovai ir užsienio svečiai. Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas pasidžiaugė, kad Gargždai yra ypatingas miestas, kuriame gyvena darbštūs ir kūrybiški žmonės, vienijantys bendruomenes, stebinantys iniciatyvomis, kuriantys verslus. „Kiekvienas iš mūsų esame miesto šeimininkai, jo kūrėjai, geriausi Gargždų ambasadoriai Lietuvoje ir užsienyje. Džiaugiuosi, kad Gargždus kaip pavyzdį, patikimą partnerį mato ir svečiai iš užsienio, kurie atvyko kartu su mumis švęsti miesto gimtadienio. Tarptautinė partnerystė leidžia dalytis gerąja patirtimi, stiprinti šalių draugystę ir kartu spręsti kylančias problemas. Dėkoju už apsilankymą delegacijoms iš Ukrainos, Lenkijos ir Estijos bei nuoširdžiai kviečiu jus pažinti Gargždus, gargždiškius ir dar ne kartą sugrįžti“, – ragino rajono meras Bronius Markauskas.

Džiaugiasi bendradarbiavimu

Mardu miesto savivaldybės administracijos patarėjas plėtros ir transporto klausimais Vaino Mooras priminė, kad šiemet Klaipėdos rajonas ir Mardu miestas švenčia šešerius oficialaus bendradarbiavimo metus. Anot svečio, mūsų tautos ir šalys jau nuo seno palaikė draugiškus santykius. „Jau daugelį metų su didžiuliu pasididžiavimu stebime fantastiškus Lietuvos ir jūsų, Klaipėdos rajono, įvykius, kaip auginote savo regioną pasaulio žemėlapyje. Jūs esate pavyzdys mums ir pasauliui, kaip maža šalis, regionas, miestas gali būti dideli visais atžvilgiais“, – kalbėjo Vaino Mooras.

Limano meras Piotras Cimidanas vylėsi, kad bendradarbiavimas bus naudingas ir atvers naujas galimybes abiejoms savivaldybėms. Jis palinkėjo tvaraus ir ilgalaikio Savivaldybės vystymosi, kad pavyktų įgyvendinti visus projektus.

Ylavos miesto meras Dawidas Kopaczewskis neabejojo, kad bendradarbiavimas ir partnerystė yra svarbūs ne tik dabartinei, bet ir kitoms kartoms. „Turime galvoti apie ateitį, kur norime nueiti per ateinančius 10 ar 20 metų. Turime daryti viską, kad paskatintume jaunus žmones prisijungti prie mūsų partnerystės ir ieškoti naujų veiklos sričių. Manau, kad mūsų partnerystė bus tik geresnė ir aš padarysiu viską, kas įmanoma, kad tai įvyktų“, – teigė Dawidas Kopaczewskis.

Plojimais buvo palydėtas ketinimų protokolo bendradarbiauti su Limano miestu (Ukraina) pasirašymas. Juo numatoma skatinti abiejų savivaldybių bendradarbiavimą ekonomikos, socialinėje, kultūros, švietimo, viešojo administravimo, turizmo, sporto ir aplinkos apsaugos srityse.

Vėliau visus džiugino linijinių šokių šokėjų pasirodymai ir koncertas: violončelėmis grojo grupė „The Voiceless“, pasirodė „X faktoriaus“ nugalėtoja Iglė, Martynas Kavaliauskas su gyvo garso grupe. Vakarui baigiantis dangų nušvietė šventiniai fejerverkai, po jų laukė diskoteka po atviru dangumi.

Sekmadienį tęsėsi sporto renginiai – vyko teniso, taip pat dviračių mėgėjų varžybos „Gargždų miesto plento taurė 2019“.

Nors merkė lietus, nenuobodžiauta buvo ir penktadienį – surengtas Gargždų kultūros centro vaikų dailės studijos ir „Nomedos“ dailės klubo parodos „Vasaros sapnas“ atidarymas, organizuota ekskursija „Žydiškieji Gargždai“ ir klezmerių muzikos koncertas, kurį atliko „Rakija Klezmer Orkestar“.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite