7 ženklai, kad jūsų santykiai žlunga, ir kaip juos išsaugoti

Vilnius
Freepik.com nuotr.
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Ar kada nors teko jausti, kad jus ir jūsų partnerį skiria praraja? Galbūt mėginote situaciją pataisyti, tačiau buvo per vėlu? Portalas BrightSide kviečia giliau pažvelgti į tai, kas atitolina poras, bei išskiria 7 pavojaus ženklus, kurių neturėtumėte ignoruoti.

1. Partneris jus dažnai nustebina, tačiau ne gerąja prasme.

Pastebėjote, kad viskas, ką partneris sako arba daro, prieštarauja jo charakteriui? Tai reiškia, kad tarp jūsų yra toks komunikacijos stygius, jog artimo žmogaus pradėjote nebepažinti. Verta suprasti, kad žmonės niekada nesiliauja keistis ar bręsti, o jeigu jums atrodo, kad partnerio vidiniai pokyčiai prieštarauja jūsų įsitikinimams, tai turėtų būti pavojaus ženklas.

Sprendimas: Bent kartą į savaitę paklauskite partnerio kaip jam sekasi, kas jį labiausiai nustebino per praėjusias kelias dienas, ar kas labiausiai įsiminė. Pasistenkite bent vieną vakarą per savaitę kartu pažiūrėti filmą ir aptarti tai, kas buvo rodoma.

2. Jūs nebesipykstate.

Mitas, kad laimingos poros niekada nesipyksta. Taip būna tik tuomet, kai poroje nelieka emocingų ir sudėtingų pokalbių.

Sprendimas: Atkreipkite dėmesį tai, kokius jausmus jums kelia partnerio elgesys, ir jų neignoruokite. Jeigu jus kas nors liūdina ar neramina, pasikalbėkite.

3. Negalite įvardinti nė vieno kolegos, kurio jūsų partneris nemėgsta arba atvirkščiai – gerai sutaria.

Didžiąją dalį dienos praleidžiame darbe, todėl praktiškai neįmanoma neparsinešti į namus dalies šios naštos. Laimingos poros kasdien aptaria dienos įvykius. Pagalvokite, ar dažnai jūsų partneris dalijasi įspūdžiais iš savo darbovietės? Jeigu atsakymas yra nemaloni tyla, gali būti, kad turite komunikacijos problemų.

Sprendimas: Neklausinėkite, kokia buvo partnerio darbo diena – geriau klauskite specifinių klausimų apie įvykusį susirinkimą, pokalbį su vadovu ir panašiai. Jūsų partneris pastebės, kad jus domina jo gyvenimas, o jums nereikės kentėti nuobodžių abstrakčių šnekų.

4. Nebenorite dalintis geromis naujienomis.

Įsivaizduokite, kad sužinojote gerą žinią. Kas būtų pirmas žmogus, kuriam norėtumėte paskambinti ar parašyti? Jeigu jūsų pirmas ar antras pasirinkimas nėra jūsų partneris, tai reiškia, kad esate smarkiai nutolę vienas nuo kito.

Sprendimas: Pagalvokite apie problemos šaknis. Ar nebenorite dalintis geromis naujienomis su partneriu dėl jo reakcijos, ar tiesiog dėl bendravimo trūkumo? Bet kuriuo atveju, pabandykite atkurti buvusį ryšį, kartas nuo karto pasidalindami naujomis žiniomis.

5. Tyla tarp jūsų nebėra maloni.

Atsimenate tuos laikus kai galėdavote būti šalia vienas kito tiesiog tylėdami ir nieko neveikdami? Idealiu atveju, tas jausmas niekada neturėtų išnykti ir partneriai visuomet turėtų patogiai jaustis būdami kartu.

Sprendimas: Pradėkite nuo mažų žingsnelių po kartą į savaitę. Tai gali būti stalo žaidimų vakaras, filmo peržiūra ar maisto gaminimas drauge.

6. Vengiate akių kontakto.

Jeigu vengiate partnerio žvilgsnio, tai gali reikšti, kad nenorite su juo kalbėtis ar jo klausytis, ir atvirai užsidarote nuo jo. Kitas pavojaus ženklas yra tuomet, kai partneris nepakelia akių nuo telefono kalbėdamas su jumis.

Sprendimas: Kai jūsų žvilgsniai susiduria, padovanokite jam šypseną.

7. Jums šie santykiai tiesiog neberūpi.

Užduokite sau klausimą: ar skaitydami apie pavojaus ženklus šiame straipsnyje praleidote jų sprendimus? Tokiu atveju jums tikriausiai nebeįdomūs šie santykiai.

Sprendimas: Atvirai pasikalbėkite su partneriu apie tai, kas tarp jūsų vyksta, ir ko trūksta jūsų santykiams.

Parengta pagal BrightSide.me