Angle down Atgal

7 patarimai norintiems atnaujinti svetainę be dizainerių pagalbos

Svetainės interjerui paprastai skiriame itin daug dėmesio. Juk būtent šiame kambaryje susirenka visi šeimos nariai. Be to, čia priimame svečius. Dėl tų pačių priežasčių svetainės interjeras yra nuosekliai tobulinamas, papildomas jaukumo suteikiančiomis detalėmis. Daugelis jį kurdami vadovaujasi dizaino tendencijomis, tačiau interjero mados – laikinas, greitai kintantis dalykas. Jomis vadovautis nerekomenduoja ir dizaineriai. Interjero specialistai pateikia kelis paprastus būdus, kurie pravers atnaujinant svetainę, jei neturite specifinių žinių ir nesikreipiate pagalbos į dizainerius.

Jauki svetainė – ne toks ir sudėtingas uždavinys

Daugelis mano, kad norint susikurti jaukų, funkcionalų ir stilingą svetainės interjerą reikia daug laiko ir pinigų. Taip yra ne tik todėl, kad remiamasi naujausiomis tendencijomis, bet ir dėl įpročio kurti svetainės interjerą tik svečiams. Vertėtų pabrėžti, kad pirmiausia namai turi patikti šeimininkams. Todėl interjerą kurti reikia atsižvelgiant į savo ir kartu gyvenančių žmonių poreikius.

Patrauklus svetainės interjeras gali būti sukurtas pritaikius šiek tiek žinių apie bazinius dizaino formavimo principus. Tokia užduotis nėra sudėtinga. Vertėtų prisiminti, kad stilingas, maloniai nuteikiantis interjeras kuriamas ne tik pasirenkant baldus ar dekoro detales. Lygiai taip pat svarbu suprasti, kam erdvė yra skirta, kokią funkciją ji atlieka. Tokiu būdu net mažiausias kampelis gali tapti stilinga ir funkcionalia zona. Juk patrauklumas slypi detalėse.

7 patarimai kuriantiems funkcionalią ir stilingą svetainę

Prieš pradėdami rinktis naujus svetainės baldus, apgalvokite, ko Jums šioje erdvėje trūksta. Labai svarbu, kad pasirinkti baldai ne tik būtų stilingi ir gražūs, bet ir atliktų esmines savo funkcijas. Be to, atnaujinant svetainę nebūtina imtis kardinalių pokyčių. Svetainės interjeras gali būti atnaujinamas remiantis vien spalvine palete ir baldų perstatymu. Žemiau – keli patarimai, kaip tai padaryti:

1. Parenkite preliminarų baldų ir kitų daiktų kompozicijos planą

Pirmiausia siūlome atsižvelgti į zonas, kuriose praleidžiate daugiausiai laiko. Galbūt visa šeima vakarus dažniausiai leidžia ant sofos, priešais televizorių? Ši zona gali tapti svetainės interjero akcentu. Apgalvokite, ko trūksta aplink – ar poilsio, ar darbo zonos – ir pabandykite suplanuoti, kaip galėtų būti sukomponuoti baldai. Pradėti galite nuo sofos ir kavos staliuko. Nepamirškite: vietos turi likti ir patogiam praėjimui.

2. Suteikite patalpai daugiau spalvų

Svetainės interjeras gali kardinaliai pasikeisti net ir nepakeitus baldų. Perdažykite sienas ryškesne spalva, pakeiskite baldų apmušalus ar tiesiog patieskite spalvingą kilimą. Svetainei gali tikti visos spalvos. Rinkitės pagal tai, kurios patinka Jums. Vis dėlto rekomenduotina itin ryškias spalvas pasilikti akcentams: taip išlaikysite harmoniją.

3. Atsirinkite norimą stilių ir derinkite jį su jau turimomis detalėmis

Nebijokite senų, jau turimų elementų derinti su naujais. Pirmiausia atsirinkite naudojamus ir mažiau reikalingus baldus. Nefunkcionalius ar tiesiog užimančius vietą keiskite naujais, atliekančiais kelias funkcijas – pavyzdžiui, sofa-lova. Tarpusavyje suderinti galima beveik visus stilius – nuo modernaus iki vintažinio. Viskas, ko reikia – tai spalvų ir formų balanso išlaikymas.

4. Išnaudokite svetainės kampus

Patrauklus, praktiškas svetainės interjeras yra toks, kuriame tikslingai išnaudojamas kiekvienas centimetras. Paprastas sprendimas – patalpos kampuose įmontuoti knygų lentynas ir įrengti skaitymui skirtą zoną. Šone pastatykite stilingą toršerą, minkštą fotelį skaitymui.

5. Rinkitės baldus, kurie patinka Jums

Tai – dar vienas dalykas, į kurį labai svarbu atsižvelgti. Namuose gera turi būti būtent Jums. Tad ir rinkitės tai, kas patogu, gražu ir dera prie svetainės interjero vizijos. Baldų salonų konsultantai gali padėti greičiau atrasti tinkamą variantą.

6. Turite mažai vietos? Rinkitės vietą taupančius baldus

Kartais svetainė atrodo pernelyg apkrauta. Jei susiruošėte atnaujinti mažą erdvę, geriausia rinktis daugiafunkcius baldus. Tinka keičiamo dydžio staliukai, modulinės spintelės ar sekcijos. Užtenka tiesiog šiuos baldus perdėlioti ar sujungti, ir svetainės interjeras įgauna naują įvaizdį.

7. Jaukumas slypi detalėse – papildykite aplinką mažomis dekoracijomis

Jaukumas ir komfortas yra labai susiję dalykai. Maži dalykai namuose taip pat svarbūs. Jei trūksta jaukumo, papuoškite palanges kambarinėmis gėlėmis, uždekite žvakių, papildykite knygų lentynas ar žurnalų skyrelį, įsigykite šviežių gėlių.

Būdų, kaip atnaujinti svetainės interjerą pasitelkiant pačius paprasčiausius, tačiau daug įtakos bendrai atmosferai turinčius dalykus, yra išties nemažai. Orientuokitės į baldų funkcionalumą, bet prisiminkite, kad grožis kuriamas mažais dalykais. Tegul jaukiai, maloniai, stilingai ir praktiškai atnaujinta svetainė džiugina ne tik svečius, bet ir Jus pačius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite