Angle down Atgal

7 patarimai, kaip žiemą plauti automobilį

Artėjant šaltajam sezonui, vairuotojams vertėtų prisiminti keletą naudingų patarimų apie automobilio plovimą žiemą. Jie ypač pravers, jeigu savo mašiną esate įpratę švarinti lauke įrengtose savitarnos plovyklose.

Pastogę primenančioms lauko savitarnos plovykloms techninės galimybės leidžia dirbti, esant iki –22 °C.
Tiesa, specialistai pataria jose lankytis tuomet, kai temperatūra lauke nenukrenta žemiau –5 °C. Jeigu temperatūra žemesnė nei –10 °C, apie naudojimąsi savitarnos plovyklomis reikėtų labai gerai pagalvoti. Jeigu žemesnė nei –15 °C, automobilių plauti jose apskritai nerekomenduojama. Na, o jei kitaip neišeina, svarbu paisyti šių patarimų. Jie, beje, pravers bet kokiu žiemišku oru.

  1. Plaunant automobilį, vandens patenka ant ratų ir stabdžių diskų – dėl to žiemą gali apšalti stabdžių kaladėlės. Prieš išvažiuodami iš plovyklos, vairuotojai turėtų 2–3 kartus nuspausti stabdžių pedalą, kad ledas, padengęs kaladėles, suaižėtų. Priešingu atveju automobilis gali laiku nesustoti, sukelti avariją.
  2. Žiemos metu rekomenduojama plauti automobilį su užkurtu varikliu. Paaukosite 30–50 mililitrų kuro, užtat iš vidaus sklindanti šiluma neleis užšalti sudrėkusioms durų tarpinėms, šildys kėbulą, kokybiškiau nuplausite automobilį, ant šilto automobilio greičiau suveiks cheminės priemonės.
  3. Po plovimo vertėtų padengti automobilį vašku. Dėl jo rytais nuo langų lengviau pašalinsite ledo sluoksnį, sumažės druskų poveikis, automobilį reikės rečiau plauti, kadangi kėbulo dažų poros bus užpildytos vašku.
  4. Jeigu automobilio kėbulas, stiklai aptraukti ledu, pirmiausia naudokite skalavimo aukštu slėgiu programą, automobilį sudrėkinkite ir tik po to padenkite jį putomis. To nepadarius, putas pūsite ant ledo, o ne ant kėbulo: bus sunkiau pašalinti nešvarumus, automobilis bus nuplautas nekokybiškai.
  5. Nuplovus automobilį, idealiausia važiuoti tiesiai į garažą. Jeigu tokios galimybės neturite, po plovimo reikėtų automobiliu pasivažinėti 10–15 minučių. Nuo oro srauto jis pradžius, be to, automobiliui judant ir šylant iš vidaus, suaižės ir pasišalins tarpduriuose ir ant durų sandarinimo tarpinių užsilikęs vanduo.
  6. Nuplovus automobilį ir pastačius jį į saugią vietą, patartina išjungti variklį ir pradaryti duris, bagažinę, kuro bako dangtelį ir taip palaikyti 5–10 minučių. Drėgmė, veikiant šalčiui, automobilio viduje, tarpduriuose ir sandarinimo tarpinėse virs ledu, o kai uždarysite dureles, bagažinę, ledas suaižės. Pretenzingas automobilio vietas taip pat padės pažaboti prapūtimas suspausto oro srove.
  7. Automobilio plovimas žiemą neturėtų tapti spontanišku nuotykiu. Jam reikia pasiruošti, t. y. iš anksto pasirūpinti šilta apranga ir avalyne.

„Etaplius“ informacija

Specialisto komentaras: nesušalk, plaudamas automobilį!

Nemažai vairuotojų apskritai dvejoja, ar žiemą verta plauti automobilį. Savitarnos plovyklose šalta, o įdėtas triūsas, rodos, nueina perniek su kiekvienu gamtos pasiaikštijimu. Pataria automobilių plovimo paslaugas Šiauliuose teikiančios įmonės „Švarūnė“ vadovas Deimantas Tvaronavičius:– Atsakysiu: ne tik verta, bet ir būtina. Kodėl? Mūsų kelininkai gatvėms negaili druskų, kurios sukelia koroziją. Žiemą reguliariai plaunant automobilį, mažinamas druskų poveikis kėbului. Taip išlaikoma automobilio prekinė išvaizda, nereikia tiek daug investuoti į jo tvarkymą pavasarį.

Būtų labai gerai, jeigu automobilį žiemą plautumėte 1 kartą per savaitę, pakenčiamai – 1 kartą per 2 savaites, bet ne mažiau kaip kartą per mėnesį. Nuplovus automobilį, svarbu padengti jį vašku. Vaškas užpildo poras ir neleidžia taip greitai prikibti druskoms, automobilį mažiau veikia korozija, jį reikia rečiau plauti.

Žiemą nuo plovimo vairuotojus neretai atbaido šaltis. „Švarūnės“ savitarnos plovyklos yra uždaros, jose nesijaučia vėjo, šaltuoju metų laiku palaikoma 5 laipsnių temperatūra. Atrodytų, nedaug, bet kai lauke –15 °C, skirtumas jaučiamas iškart, o vairuotojai išvengia daugybės žiemiškų rūpesčių.

Yra ir kitų priežasčių, kodėl patarčiau rinktis „Švarūnės“ savitarnos plovyklas. Jose veikia suspausto oro pistoletai, o didžiausioje plovykloje galite nemokamai pasinaudoti automatine suspausto oro arka. Laiko ir kainos santykis mūsų savitarnos plovyklose yra 40 proc. geresnis nei konkurentų, o bekontaktę putą, kurią naudojame, pripažino specialistai ir pamėgo klientai, nes ji buvo sukurta Lietuvoje ir yra specialiai pritaikyta mūsų klimatui, skirtingiems metų laikams.

Klientų patogumui „Švarūnės“ savitarnos plovyklos Šiauliuose veikia:

Architektų–Jablonskio g. kampas (prie naujojo viaduko, net 11 darbo vietų);
Pramonės g. 19C;
Tilžės g. 109, (PC „Saulės miesto“ požeminė aikštelė);
Aido g. 8 (PC „Akropolis“ požeminė aikštelė).

Daugiau informacijos: www.svarune.lt.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite